18. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu

“Öğretmenler, öğretmenleri eğitiyor.” düşüncesiyle şekillenen Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu’nun on sekizincisi bugün KOÇ Okullarında gerçekleşti.

Okul öncesi eğitiminden lise son sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca gerçekleştirilen sunumların temel amacı öğretmenlerin kendilerini başarılı buldukları sınıf deneyimlerini diğer öğretmenlerle paylaşmak.

Sonbahar-öğretmen-sempozyumuKatılımın ücretli olduğu sempozyuma katılan öğretmenlerin sayısının her geçen yıl daha da arttığını görülüyor. Her yıl bir önceki yıldan daha fazla sunum yapılırken aynı derecede katılımcı öğretmen sayısı da artıyor. Ne yazık ki bu katılımcıların büyük çoğunluğu özel okul öğretmenleri. Devlet okullarından gelen öğretmen sayısı yok denecek kadar az. Özel okullardan gelen öğretmenlerde hemen hemen geçtiğimiz yıllarda farklı çalıştay ya da oturumlarda gördüğüm öğretmenler. Yani anlayacağınız öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu eğitilmeye çok istekli değil.
Bugün katıldığım altı sunumun altısı da çok başarılı ya da benim öğretme/öğrenme anlayışıma uygun değil ancak her birinden öğrendiğim küçük de olsa bir şeyler alabildim. Çok iyi sunumlar da yok değildi. Kendi derslerimde de uygulamaya çalışacağım bu ve benzeri eğitim durumlarını öğrenmenin tek yolunun bu tür organizasyonlar olduğunu biliyor ve sayılarının artmasını umuyorum.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir