29 Gün Pil Ömürlü 29 Dolara Telefon

Nokia telefonlar ilk çıktığında Ericson’un tahtını sallamıştı ve kısa sürede telefon piyasasının tek hakimi olmuştu. O günlerde Nokia telefonun olması ayrıcalık sebebiydi. Nokia 3210 ya da 3310’lar efsane haline gelmişti. Daha sonra akıllı telefonlar piyasaya çıktı. Samsung, İphone gibi markalar telefon piyasasını eline geçirdi. Nokia’nın pabucu tezden dama atıldı. Bir bakıma Ericson’un kaderini çok sonradan da olsa Nokia yaşadı.

Şimdilerde Nokia kurmayları telefon piyasasından yeterli payı almak için yeni fikirler geliştirmeye çalışıyorlar. Akıllı telefonlarda Samsung ve İphone ile yarışamayan Nokia, CES 2015’te kullanıcılara ucuz telefon segmentinde yeni bir model tanıtmış:

nokia 215 özellikleriNokia 215

Bu telefonun en övülecek özellikleri şüphesiz çok ucuz olması ve bunun yanında en uzun pil ömrüne sahip olması olacak. 29 dolara sahip olacağınız bu telefon 29 gün pil ömrü vaat ediyor.

Peki, başka ne özellikleri olacak bu telefonun?

* Çift sim kart özelliğine sahip olacak.

* Nokia’nın diğer modellerinde de olan fener özelliği ve FM radyo uygulaması bunda da olacak.

* Ekran genişliği 2.4 inç olacak.

* 0.3 megapiksel kamerası olacak telefonun 320X240 çözünürlüğü olacak.

* Bluetooth bağlantı özelliğine sahip olacak.

* 2G destekli interneti olacak.

* Opera Mini mobil tarayıcı ve Facebook, Twitter, Messenger, Bing ön yüklü uygulamaya sahip olacak.

Nokia 215’in bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenirken, telefon piyasasında bu telefon için “Nokia’nın batmadan önceki son şansı!” diye yorumlar yapıldığını da sizlere hatırlatmak isterim.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir