3. Red Bull Uçuş Günü

Yaratıcılığına güvenen herkes bu yarışmada. Tek yapılması gereken önceden tasarlayıp yaptığınız bir uçan makine yapmak. Sonra da 6 metre yükseklikten uçabileceğiniz kadar uçabilmek. Ya da uçamamak ve yere çakılmak.

Bu yarışmada değerlendirme üç kritere göre yapılacak. Bu arada değerlendirme demişken değerlendirmede jüri üyesi olmak istiyorsanız “hezarfenintorunuyum” kelime grubu ile twitter da facebook da en iyi paylaşımları yaparsan, yani Hezarfen’in en iyi torunu olduğunu ispatlarsan, 3. Red Bull Uçuş Günü’nde jüri üyesi olabilirsin.

Gelelim değerlendirme kriterlerine: İlk önce güzel bir uçan makine tasarlaman gerekiyor. Bu tasarımda tabi ki yaratıcılık ön plana çıkacak. Sonra uçuş rampasına çıktığında ne kadar iyi şov yapıyorsun bu önemli olacak. Şovunu da bir güzel sergiledikten sonra sıra tabi ki atlamaya gelecek. Eğer uçuş mesafen de iyiyse yarışmanın birincisi sensin demektir.

Üçüncüsü yapılacak Red Bull Uçuş Günü yine Bostancı Sahili’nde olacak. 26 Mayıs günü 11’de eğlencelerin başlaması planlanan organizasyonda ilk uçuşun 12’de yapılması planlanıyor.

İlk önce, Avusturya’nın başkenti Viyana’da, 1992’de yapılan Red Bull Uçuş Günleri bu zamana kadar 100’ün üzerinde Uçuş Günü gerçekleştirdi. Türkiye’de dediğimiz gibi üçüncüsü gerçekleşecek olan Red Bull Günlerinin birincisini Ankara’dan katılan “Flying Turkeys” 26,9 metrelik uçuşu ile, ikincisini ise “Amerikan Hastanesi Uçuş Ekibi” 11 metrelik uçuşu ile kazanmıştı.

Heyecan, eğlence, şov, müzik ve doyasıya 6 metreden denize çakılma ve muhteşem uçuşlar seyretmek istiyorsanız 3. Red Bull Uçuş Günleri sizi bekliyor.

İşte önceki uçuş günlerinden kareler:

123

457

RED BULL FLUG TAG'IN ISTANBUL'DA YAPILDI. SEFA OZKAYA/ISTANBUL 200805251112

131415

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir