6 günlük Gözaltıdan Nelson Mandela Çıkarmak!

Aslında yazımızın başlığı bir soru cümlesi! Altı günlük gözaltı sonrasında, Nelson Mandela misali hak ve özgürlük savaşçısı çıkarmak mümkün müdür?

Temel sorumuz bu!

Ancak cevabı bizde değil!

kuddusi okkırCevabı; Ergenekon’un kasası diye içeri atıldıktan sonra demir parmaklıklar ardında kansere yakalanıp, eşinin gözleri önünde günden güne eriyen ve tanınamaz hale gelen cansız bedeni belediye tarafından kaldırılan Kuddusi Okkır’da! O’na sorun yapabilirseniz!

ali tatarCevabı; Amirallere suikast iddianamesinde arkadaşlarına suikast yapacak şerefsizler arasında gösterildiği için canına kıyan ve arkasından “kurşuna mermi atanlar” diye onursuzca haberler sıkılan Yarbay Ali Tatar’da! O’na sorun yapabilirseniz!

murat özenalpCevabı; sonradan sahte olduğu kesinleşen dijital delillerle hapse tıkılıp, görüş gününde 6 yaşındaki kızının gözleri önünde beyin kanaması geçirip hayatını kaybeden Albay Murat Özenalp’te! O’na sorun yapabilirseniz!

abdülkerim kırcaCevabı; PKK’lı bir itirafçının sözleriyle manşetten sıkılan “katil” yaftalamalarına dayanamayıp, tekerlekli sandalyesinde canına kıyan Abdülkerim Kırca albayda! O’na sorun yapabilirseniz!

Ve cevabı; yıllarca sağda solda bedava dağıtılan gazetelerinizle birbirinden ayırdığınız, eşlerde, oğullarda, babalarda, kardeşlerde ve adı unutulan onca masumun gözyaşlarında, ‘mahşere kalmasın’ diye haykıran feryatlarında saklı! Onlara sorun, yapabilirseniz!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir