ABD ve AB Belgeleriyle Türk Ordusu / 12 Eylül 1980’den Çuval Olayına

286981_2Türkiye’nin son 15 yılının siyasi, askeri, politik portresi. Batı’nın ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları görünce hayrete düşeceksiniz. Bu konulara ilgi duyanlar, şüphesiz bu eseri okuyunca yeni yeni bilgiler edinecek.

Batı -ABD ve AB ülkeleri- ve, ne yazık ki bu kutsal topraklar üzerinde yaşayan onların yandaşları yani işbirlikçileri ülkemizi kendi hedefleri doğrultusunda alt etmeye çalışıyorlar. AB’ye girme safsatası ile bizi kandırıyorlar. En büyük müttefikimiz(!) başımıza çuval geçiriyor ve daha nice oyunlar oynanıyor, bizleri yönetenler de hala bunlardan medet umuyorlar.

Bu söylediklerime eminim safsata diyenler olacaktır. Ben de işte bu arkadaşlara en iyi cevabı bu kitabın vereceğinden eminim. Bu kitabı okusunlar ve oradan bu oyunların -oyun da değil aleni her şey- kimler tarafından nasıl oynandığını görsünler.

Ve kirli senaryoların karşısında direnen TSK. Onların karşısında direndiğini, yine bu devletlerin siyasileri söylüyor. Belgeleri mevcut kitapta. Daha belki çokça şey söylenebilir.

Kitabı okuyunca, bazen ne kadar bizleri aciz duruma düşürdüklerini görünce içiniz parçalanacak. Bizi bu durumlara düşürenler utansın diyeceksiniz umarsızca.

Hasan Bögün’n yazmış olduğu bu kitap Kaynak Yayınlarından çıkmıştır. Bu kitabı mutlaka okuyun…

Not: Bu kitap ve bu yorum yazıldığında TSK çeşitli iç ve dış tehditlere karşı mücadele ediyordu. Şimdi ediyor mu? Kararı siz değerli okuyucularındır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir