AİHM’den Ermenilere Tokat: Doğu Perinçek Haklı

Ergenekon Terör Örgütü kurucularından sayılan Doğu Perinçek -hani bir kesmin sabah akşam sövdüğü Perinçek- milletimizin namusunu kurtarmıştır.

2005 yılında İşviçre, “Ermeni tehciri yoktur.” diyenleri suçlu sayıyordu. Sayın Doğu Perinçek, İsviçre’de Ermenilere 1915 yılında soykırım yapılmadığını İsviçre’de katıldığı toplantılarda, konferanslarda yüksek sesle savunmuştur. Bunun üzerine İsviçre yargısı sayın Perinçek’e “Ermeni Soykırımı’nı inkar” gerekçesiyle 90 gün tecilli hapis ve 16.873 İsviçre frangı para cezası vermişti. Sayın Perinçek, bunu, uluslararası yalan diye o günlerde arkadaşlarıyla beraber her tarafta duyurmaya çalıştı.

doğu perinçek lozan'da eylemde

Nihayetinde gün bugüne geldi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Doğu Perinçek’i, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10. maddesi gereğince haklı buldu. Çünkü Sözleşmenin 10. maddesinde “Herkes ifade özgürlüğü hakkına sahiptir. Bu hak, kamu makamlarının müdahalesi olmaksızın ve ülke sınırları gözetilmeksizin, kanaat özgürlüğünü ve haber ve görüş alma ve de verme özgürlüğünü de kapsar. Bu madde, Devletlerin radyo, televizyon ve sinema işletmelerini bir izin rejimine tabi tutmalarına engel değildir.” der.

Sözleşmenin yine 10. maddesine dayanarak AİHM, İsviçre’yi haksız buldu. Çünkü ifade özgürlüğü kısıtlanamaz, dedi. Şimdi birilerinin sabah akşam sövdüğü sayın Perinçek, yine birilerinin sabah akşam sövdüğü Ermeni tarafının iddialarını uluslararası arenada çürütmüştür.

Aslında birilerinin sadece sabah akşam küfrettiği ortadadır. Onlar sadece küfür üretirler. Bunu yaparken en çok da haktan, adaletten bahsederler. Ama hiçbirisi sayın Doğu Perinçek gibi ülkemizin onurunu uluslararası arenada temizleyebilecek bir yiğitlik gösteremez. Ancak sahte kabadayılıkla çıkışlar yaparlar ki o da büyük milletimizin gazını almak içindir. Hangi jöleli kıvamındaki birileri suç -tabi ki bizce suç değil- olduğunu bile bile sayın Perinçek gibi cesurca konuşabilir?

Talihe bakın ki ülkemizin namusunu uluslararası arenada kurtaran sayın Perinçek, ülkemizde “Silahlı terör örgütü kurma, yönetme, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, T.C. hükümetine karşı silahlı isyana tahrik, açıklanması yasak belgeleri temin etme suçlamasıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmştır ve 5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 117 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Yazması bizden, yorumu sizden…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir