Ammerlo Çocuklarının Maceraları

“Nasıl yani, benim hakkımda bir kitap mı yazıyorsun?”

Antonia Michaelis’in imzasını taşıyan “Ammerlo Çocuklarının Maceraları” Ersel Kayaoğlu’nun sayesinde Almancadan dilimize kazandırılmış. Kitabın illüstrasyonunu Julia Ginsbach hazırlamış.

Çocukların dünyasından birebir kesitler sunan yapıt gerek konusu gerekse karakterleri açısından çocuklar için oldukça uygun. Ancak kitap dilimize kazandırılırken mi olmuş yoksa orijinali de mi böyle bilemiyorum ama her bölümün başındaki kısa özetler falan gözüme çok hoş gelmedi.

Ammerlo Çocuklarının Maceraları“Ammerlo küçük bir yerleşim yeri. Hatta o kadar küçük ki sadece üç sokağı var. Ama Luisa ve arkadaşlarına göre burada ne ararsanız bulabilirsiniz: Ara sıra bozulan açılır kapanır bir köprü, sahilde gizli bir mağara ve kıyıda duran sahipsiz bir kayık. Maalesef kayığın bir yelkeni yok üstelik delik olduğu için su alıyor. Zaman zaman biri suya düşse de, bu kayıkla gezmek hem eğlenceli hem de heyecan verici.

Her şeye rağmen kesin olan bir şey var ki, Ammerlo yaşanacak en güzel yerlerden biri! Ne dersiniz, her bölümde yeni maceralara atılan çocuklara siz de katılmak ister misiniz?” kitabın arka kapağından

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir