Ankara Patlamasının Gör Dediği

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın göbeğinde bir patlama meydana geldi. Resmi makamlara göre ölenlerin sayısı 86, yaralananların sayısı ise 186. Bu menfur, adi, alçakça ve kahpe terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetliyorum. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bu olayla ilgili de gizlilik kararı gelmeden iki çift kelam edelim, dedik.

* Güzel Ankara’m, Türkiye’min başkenti kana bulanıyorsa hiç şüphesiz bu olayda istihbarat zaafiyeti vardır.

* Siyasilerimizin övünerek söylediği “Ülkemizi BBG evi gibi izliyoruz.” demeçleri çok eskide hoş bir seda olarak kaldı ve böyle olmadığı başta bu olayda ve daha birçok olayda ortaya çıktı.

* Türkiye’de yaşanan canlı bomba eylemlerine baktığımızda genellikle polisler ya da askerler hedef alınmıştır. Bu bombalama için canlı bomba diyorlar ve Suruç’taki gibi siviller hedef alındı. Saldırıyı yapan kişilerin Ortadoğu’yu kana bulayan örgütle bağlantılıdır, diye düşünüyorum. Tabi ki bunun büyük devletler ayağı da muhakkak vardır.

* Arap baharı ülkeleri toz duman ederken biz de başkalarının iç işlerine karışmaya çok hevesliydik. Özellikle Suriye’den sonra sıranın bize geleceğini hep düşünüyorduk. Suriye’deki olayların neticesinde ve hem Suriye’deki hem de diğer ülkelerdeki olaylara karşı tutumumuz bizi de bir bahara tutacağı kesindi.

* Böyle olaylardan sonra şu birbirimizi suçlama dürtüsünden de uzaklaşalım biraz. “Yok bu işi, şu siyasi parti yaptı; yok bu işi, o siyasi parti yaptı.” düşüncesi sakat bir düşüncenin ürünüdür.

* Meşhur bir söz vardı, hepimizin diline pelesenk olan: “Ortadoğu bataklığı” Sanırım o bataklığa burnumuzu b.ka sokar gibi soktuk.

Peki, kılavuzumuz kim?

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir