Annen Mağara Kadını Olmuş!

annen mağara kadını olmuşJon Scieszka’nın “Zamanda Gezinen Üç Kafadar” dizisinin ilk kitabı “Annen Mağara Kadını Olmuş!” kitabıdır. Daha önce “Yıl 2095” kitabı ile ilgili düşüncelerimizi paylaşmıştık. “Yıl 2095“te yüz yıl sonrasına giden Joe, Sam ve Fred bu kitapta da tarih öncesi çağlara yolculuk yaparlar.

“Zamanda Gezinen Üç Kafadar”ın tarih öncesine gitmek istemelerinin amacı orada icat edilmeyen bir sürü şeyi icat ederek o dönemde yaşayan herkesin ilgisini çekmeyi düşünmeleridir. Bir anlamda bu seyahat planlı bir seyahattir. Yanlarına tarih öncesinde işlerine yarayacaklarını düşündüğü eşyaları ve Joe’nun sihirbaz dayısının Joe’ya doğum gününde hediye ettiği sihirli kitabı alan çocuklar tarih öncesine ulaştıklarında yanlarında ne sihirli kitabı ne getirdikleri eşyaları bulurlar. Hatta kıyafetleri bile üstlerinde yoktur.

Tarih öncesine ulaşan üç kafadar ilk önce kıyafet problemini çözer. Daha sonra bir dinozorla karşı karşıya kalan çocuklar, karşılarına çıkan mağara kadınları, mağara adamları, dev kedi ve mamutla nasıl başa çıkacaklar? Mağara kadınları ile mağara adamları arasında dostluk köprüsü kurulacak mı? Ve en önemlisi sihirli kitapları yanlarında olmayan üç kafadar evlerine nasıl dönecek? Hepsi “Annen Mağara Kadını Olmuş!” kitabında.

Özellikle okumayı sevmeyen erkek öğrencilere okumayı sevdirmeyi amaçlayan kitabımız Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış ve Türkçeye Merve Erol tarafından çevrilmiştir. Toplum hayatı, zaman ve mekan, yenilikler ve gelişmeler gibi Türkçe dersinin temalarına uygun olan “Annen Mağara Kadını Olmuş!” kitabı 4, 5 ve 6. sınıf seviyesindeki çocuklara okutturulabilir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir