Arap Baharı-Mısır: Bir Katliam Hikayesi

Tunus’ta başlayıp, Libya ve Mısır’la devam eden Arap Baharı sonrasında, kalemini ve vicdanını kiralamaktan kaçınan gerçek aydınlar şu tespiti yapmışlardı: bu bahar yalancı bahardır ve BOP çerçevesinde bu müslüman ülkeler daha fazla kaosa sürüklenecektir.

Çok değil 2 yıl içerisnde söz konusu Arap Baharı senaryosu Suriye’de duvara toslayınca bumerang etkisiyle bahar rüzgarları yerini şiddetli fırtınaya ve tayfunlara bıraktı.

Kaddafi’yi sokaklarda”Allahu Ekber” nidalarıyla linç edenleri demokrasi kahramanı zannedenler, bugün Mısır ordusunun yaptığı katliama ne kadar bağırırsalar bağırsınlar samimi olamazlar.

Irak’ta her gün patlayan araçlarla yapılan salddırıları köşelerinde istatistik olarak bile görmeyenler, Adeviye Meydanı’nda parçalanmış cesetleri göstererek insanlara vicdan muhasebesi yaptırmaya çalışıyor ve açıkçası gülünç oluyorlar.

Suriye’de El-Nusra çetecilerinin insanların kalplerini söküp yemelerini; zalim Esed’de halkına bomba atıyor diye göz ardı edenler ve hatta topraklarını açıp, ellerine silah verip bu kana ortak olanlar bugün katliama neden batının sessiz kaldığını soruyorlar ve fakat ABD diyemiyorlar!

Mısır ordusunun yaptığı katliam sonrasında ABD’li silah şirketlerinin değerleri borsada %20’lere varan değerler kazanırken, bazı stratejistler hala ordunun Suriye ile ya da İran’la olan bağlarını anlatıp duruyorlar holding sermayeli tarafsız haber kanallarında!

Bir avuç aydın ise biz demiştik diyerek tepkilerini ortaya koyunca da sırf muhalif oldukları için kanlı ellerin ortağı olmakla ve darbecilerin safında yer almakla suçlanıyorlar. Sırf iktidar nimetlerinden faydalanabilmek uğruna kalemini ve vicdanını satabilecek kadar alçalan bu riyakar tatlı su demokratları elbette bir gün gerçeği apaçık görecekler. Ancak bu gidişle ve bu körlükle iş işten çoktan geçecek…

Allah katliam yapan tüm zalimleri kahretsin!

Mazlumun gözyaşını döktüren tüm muktedirleri kahretsin!

Acıları ayrıştırıp benden, senden diye ayıran vicdansızları kahretsin!

Menfaat uğruna gerçekleri çarpıtıp, insanları kandıran bukalemun karakterlileri kahretsin!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir