Aslı Der

aslı der“Küçük Cadı Şeroks” dizisinin ilk kitabı ile Çocuk Edebiyatı’na “Merhaba” diyen ve yazdığı birbirinden güzel kitaplarla küçük okuyucuların gönlünde taht kuran Aslı Der, 1975 yılında İstanbul Erenköy’de doğmuştur. Liseyi Galatasaray Lisesinde okuyan Der, daha o yıllarda öykü ve denemeler yazmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü kazanan ve orada eğitimini tamamlayan Aslı Der, İngilizce ve Fransızca çeviriler yaptı ve çeşitli firmalara birçok yayın hazırladı. Aldığı felsefe eğitiminin inceliklerini yazdığı kitaplara başarılı bir şekilde yansıtmıştır.

“Küçük Cadı Şeroks” dizisinin ikinci kitabı olan “Büyük Tuzak”, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından 2007 Yılı En İyi Çocuk Kitabı seçilmiştir. Ayrıca bu kitap Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulunun Onur Listesi’ne girmeyi başarmıştır. Bu dizinin son kitabı ise “Barış Odaları” kitabıdır.

Aslı Der, bu kitaplarının yanında “Tehlikeye 3 Yolculuk” ve “Kayıp Rüyacı” kitapları ile fantastik edebiyatın inceliklerini çok başarılı bir şekilde kullanmış ve Çocuk Edebiyatı’nda çocukların aç olduğu fantastik türde eserler yazarak bu alanı doldurmayı başaran yazarlarımızdan birisidir.

Defne’yi Beklerken” ve “Darmadağın” kitapları ise onun gençler için yazdığı Gençlik Edebiyatı kitaplarıdır. Aslı Der gibi başarılı yazarlarımızın diğer kitaplarını da büyük bir ilgiyle bekliyoruz.

Kitapları:

2015 Darmadağın

2014 Barış Odaları

2013 Defne’yi Beklerken

2011 Kayıp Rüyacı

2007 Büyük Tuzak

2003 Tehlikeye 3 Yolculuk

2001 Küçük Cadı Şeroks

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir