Babam Nereye Gitti?

babam nereye gitti memoSon zamanlarda okuduğum en iyi çocuk kitabı hiç şüphesiz Sevgi Saygı’nın kaleme aldığı “Memo’nun Macerası” serisinin ilk eseri “Babam Nereye Gitti?” kitabıydı. Kitabı eline alan bir kişi kitabın hitap ettiği yaş grubu ile sayfa sayısı arasındaki uyumsuzluğu hemen fark edebilir ama Memo’nun günlüklerinden oluşan kitap, suyun o güzel akıcılığından daha akıcı bir şekilde okunuyordu. Dolayısıyla niceliksel fazlalık sizleri korkutmasın.

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere Memo’nun babası uzun süredir kayıptır. Üstüne üstlük Memo’nun okulda ve evde işleri ters gitmektedir. Okulda arkadaşlarıyla, evde annesi ile problemler yaşamaktadır. Memo, bu problemlerden kurtulmak için kurtarıcı gemisi olan günlüğüne sığınır. Annesinin verdiği zindan cezası başlarda sorun olurken sonraları onun en sakin limanı olacaktır. Kurtarıcı gemisi günlüğü ile zindan dediği sakin limanında babasını bulmanın izlerini sürecektir. Bu izleri sürerken en yakın arkadaşı, sırdaşı Derinsu hep yanında olacaktır.

Memo macera, gizem ve heyecan dolu yolculuğuna okuma tutkunlarını, okumayı zahmet görenleri ve okumayı sevmeyenleri davet ediyor. Bu davete 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizin hepsi icabet etmeli.

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir