Biliç Kovulmalıdır!

slaven-bilic-1-640Futbol kuralları basit bir oyundur. Öğrenilmesi en zor kural ofsayttır ki ofsaydı bilmeyenlerin sayısının hangi kıtada olduğumuzu bilmeyenlerden az olduğuna bahse girerim.

Ve aslında oldukça da ucuz bir oyundur. Kâğıtları buruşturarak, çorapları iç içe koyarak pekâlâ top yapabilirsiniz. Önemli olan oynayacak oyuncu bulmaktır. Bu yüzden kırsal kesimlerin, varoş semtlerin, arka planda kalmış gettoların oyunudur futbol. Mahalle aralarında karşılıklı konulan iki taş ve neden yapıldığı pek de önemli olmayan yuvarlak bir top yeterlidir.

İşte bu basit ve ucuz oyun, mahalle aralarında yırtık pabuçlarla oynanırken de milyonların önünde pahalı kramponlarla oynanırken de yürekli, karakterli, mert, mızıkçı, sinsi, kaypak olanla olmayanı ortaya koyuverir. Hem oynayanı hem de oynatanı.

Ve maalesef ülkemizde mert olanın, hakkıyla işini yapanın, adam kayırmayanın, kaypak olmayanın diğer pek çok alanda olduğu gibi profesyonel futbolda da tutunma şansı pek yoktur.

Bir Galatasaraylı olarak bu ülkeye gelmiş karakterli ve işini hakkıyla yapan teknik direktörler arasında ilk üçe gireceğine emin olduğum Slaven Biliç, Beşiktaş tarafından sezon sonu itibariyle kovulmak üzere.

Duruşundan, adamlığından, oyun zekasından, iş ahlakından zerre ödün vermeyen Biliç, ilk sezonunda şampiyon olamadığı için gönderilmek isteniyor.

Bence de gönderilmelidir. Çünkü profesyonellik anlayışı ve hayata bakış açısı sadece Beşiktaş için değil ülkem için de oldukça üst seviyededir.

Gönderilmelidir! Çünkü, babasının kendi şirketlerinde yetki vermediği isimleri, sırf parası var diye başkan seçen bir kulübe, Biliç fazladır.

Gönderilmelidir! Çünkü, gönderilen her teknik direktöre milyonlarca dolar tazminat ödeyen bu kulübün, tazminat ödememek için bir süre daha takım başında tutma uyanıklılığına, “ böyle işlere gerek yok, istenmiyorsam çeker giderim ve o sözleşmeyi de herkesin içinde yırtar atarım” diyen Biliç bu ülkeye fazladır.

Gönderilmelidir! Çünkü, kendi taraftar gurubu mahkemede darbecilikle yargılanırken, yanlarında durmayı beceremeyen bir yönetim için Biliç fazladır.

Bize bizden birileri gerekir. İster yerli olsun ister yabancı, kendimiz gibi birileri gerekir. Biliç bu ülkeye henüz oldukça fazladır…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir