Biri Bu Olaylara Dur Desin!

Tarih 24 Ekim 2013

Mardin Okay Yaşar Anadolu Lisesinde okuldan tasdikname ile ayrılan iki kız öğrenci kavga etti. Okulun müdür yardımcısı olaya müdahale etti ve öğrenciler okuldan ayrıldı. Daha sonra kızlardan Ayşe Ö. evine gidip ağabeylerine durumu bildirdi. Ağabeyleri okula gidip özellikle de boksör olan ağabeyi müdür yardımcısını çok kötü bir şekilde dövdü. Araya girmek isteyen bir öğretmen arkadaş da dayaktan nasibini alıyor.

Tarih 28 Ekim 2013

İstanbul, Sultangazi’de İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Tuğba Zambak, sınıfta öğrencisi tarafından yumruk yedi. Öğretmen, şikayet ettiği halde karakoldan ve çevreden şikayetini geri alması hususunda telkinler yapıldı.

Tarih 7 Kasım 2013

Mardin 13 Mart Ortaokulunda görev yapan matematik öğretmeni Veysi Utlu, sınıfta öğrencisine önüne dön dediği için öğrencinin velisi tarafından darp edildi.

Tarih 11 Kasım 2013

İstanbul, Ümraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu sosyal bilgiler öğretmeni derse girdiğinde sınıfın ve öğrencilerin ıslanmış olduğunu fark etti. Öğrenciler, hep bir ağızdan bir öğrencinin ismini verdi. Öğrenci ile konuşan öğretmen, öğrencinin tepkisi ile karşılaştı. Daha sonra evine gidip durumu anlatan öğrenci, yakınlarıyla beraber okula geldi. Müdürler konuşan veliler, öğretmeni görünce de öğretmeni darp ettiler.

Tarih 25 Kasım 2013

Adana’nın Seyhan ilçesi Orhan Gazi İlköğretim Okulunda görev yapan Hasan Parlar öğretmenimiz, okula izinsiz girmeye çalışan eski bir mezunu durdurmaya çalışınca onun tarafından darp edildi.

Tarih 26 Kasım 2013

İzmir Şükrü Seher Ergil Ticaret Meslek Lisesi müdürü ve üç öğretmen veliler tarafından darp edildi. Olay, iki öğrenci arasında kavgayla başladı. Kavga büyüyünce öğretmenler ve müdür araya girdi. Sonra veliler de araya girince kabak öğretmenlerin başına patlıyor maalesef.

Tarih 4 Aralık 2013

Balıkesir Anadolu Lisesinde görev yapan İngilizce öğretmeni son sınıf öğrencisi tarafından darp edildi ve öğrenci, öğretmeninin burnunu kırdı. Olay şöyle gelişti. Öğretmen, sınav kağıtlarını dağıtırken öğrencisinin her zamanki yerinde olmadığını görüyor. Yerine geçmesini isteyince, öğrenci bu uyarıya karşı geliyor. Öğretmen durumu bildirmek için idareye yöneldiğinde, öğrenci öğretmenini darp ediyor.

Tarih 7 Aralık 2013

Gölcük Barbaros İlkokulunda görevli öğretmenimiz Hanife Arslan, bir gece vakti kimliği belirsiz kişiler tarafından feci şekilde darp edildi ve bir dükkanın önüne bırakıldı. Öğretmenimiz ciddi bir ameliyat geçirmiş, daha da ameliyat geçireceği açıklandı.

Ve Bugün, 11 Aralık 2013

Batman Petrol Ortaokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Mehmet Emin Gülmüş, öğrencisine ders esnasında gürültü yaptığını belirtmiş ve öğrencisini derste sessiz olması gerektiği için uyarmış. Daha sonra sınıfa gelen ve öğrencinin yakını olan üç kişi satırlarla öğretmene saldırmış. Öğretmenimizin eline 10 dikiş atılmış.

Yukarıda sadece son iki ayda öğretmenlerimizin başına gelen olayları sıralamaya çalıştım. Belki de görsel ve yazılı medyaya yansımayan daha nice olay var. Bu duruma ses çıkarmayan ve önlem almayan müdürler, şube müdürleri, milli eğitim müdürleri, bakanlığımızın müsteşarları, bakanımız ve diğer bakanlarımız, başbakanımız, cumhurbaşkanımız bunlardan önce olan ve bunlardan sonra olması muhtemel bütün olayların vebali altında kalacaktır.

En çok da sözümüz değerli (!), büyük gazetelerimize. Öğretmenleri “taciz” ve “paracı” kelimeleri ile kolayca eşleştirmesini yapabilen ve bunları sürmanşetten veren değerli (!) ve büyük gazetelerimiz vicdanınız varsa iki çift kelam da bu olaylar için söyleyin.

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. nesli diyor ki:

    Bu terbiyesiz cahil insanlara bu cesareti verenler utansin.Kanunlar yasalar neden buna onlem almiyor.Bu nasil bir vicdan ki kendinde birini dovme hakkini buluyor.Bir ogretmen kolay mi yetisiyor.!DArp ettigi elleri kollari kirilsin insallahhh…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir