Buluttanbildiriyor

Havaların nasıl gideceği çoğumuzun merak konusu olmuştur hep. Çünkü bazen dört mevsimin yaşandığı günlere şahit oluyoruz ve sabah evden baharlık giysilerle çıkmışken akşama doğru ya yağmura ya da kara yakalanabiliyoruz. Ee, o zaman da hastalık kapımızı çalıyor vesselam.

Size bir müjdem var! Gün içerisinde ani hava değişiklikleri sebebiyle hasta olmaya son! Çünkü artık “Buluttanbildiriyor” var. “Buluttanbildiriyor” bir facebook sayfası. “Buluttanbildiriyor” sayfasının amacını, “Ağırlıklı olarak İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin güncel hava tahminlerini bu sayfada bulabilirsiniz.” şeklinde açıklamış.

Benim de “Buluttanbildiriyor”la tanışmam bundan üç, dört ay öncesine dayanıyor. Televizyonların haber programlarında “Ha kar yağdı, ha yağacak; hayat felç olacak.” açıklamalarının üst üste geldiği zamanlar yani. Facebook’ta dolaşırken bir arkadaşımın “Buluttanbildiriyor”u beğendiğini gördüm. ‘Bu, “Buluttanbildiriyor” da ne ola ki?’ dedim kendi kendime ve “Buluttanbildiriyor”un sayfasına girdim. İki, üç paylaşımını okuduktan sonra hemen sayfayı beğendim ve şimdi her paylaşımını sabırsızlıkla bekliyor, ne kadar uzun paylaşımlar yapsa da paylaşımlarını sıkılmadan okuyorum.

Her şeyden önce Özenli Türkçesi, isabetli tahminleri, takipçileri ile kurduğu sıcak ilişki, ara sıra verdiği genel kültür bilgileri ve soru soran takipçilerine üşenmeden cevap verişi ile “Buluttanbildiriyor” kuvvetli bir övgüyü hak ediyor. Özellikle İstanbul’da ikamet edenler için bulunmaz bir nimet olan “Buluttanbildiriyor”, İstanbul’un hava durumunu saat saat takipçileri ile paylaşıyor. Neredeyse %100 doğru tahmin yapan “Buluttanbildiriyor”, deniz ulaşımının hangi saat aralıklarında aksayacağını bile paylaşıyor.

İki, üç günde bir yaptığı paylaşımlarla takipçilerine hava durumunu haber veren “Buluttanbildiriyor”u özellikle İstanbul’da ikamet eden herkes takip etmeli. Onun tahminlerine göre nasıl giyineceğime, yanıma mont ya da şemsiye alıp almayacağıma karar veriyorum. Teşekkürler “Buluttanbildiriyor”.

“Buluttanbildiriyor” facebook sayfası: https://www.facebook.com/buluttanbildiriyor/?fref=ts

 

Not: “Buluttanbildiriyor” facebook sayfası ile uzaktan ya da yakından bir alakam yoktur. “Buluttanbildiriyor” facebook sayfasını yönetenle de (ismini bile bilmiyorum) uzaktan yakından bir akrabalığım yoktur. 🙂

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir