Büyük İkramiye İle Kitap Almak

Hemen hemen her yılın son ayında görsel ve işitsel basında “Büyük İkramiye” haberlerine denk gelir ve bu büyük ikramiye ile neler yapılabileceğine dair farklı düşüncelerle karşılaşırız. Umut, fakirin ekmeğidir düşüncesinden hareketle olsa gerek her aralık ayında piyango bileti alır hatta bazı ünlü(?) piyango satış bayilerinin önünde bitmek tükenmek bilmeyen uzun kuyruklar oluştururuz. Öyle ya neler neler alınmaz büyük ikramiye ile. Her nedense çeyrek bilet alanlar da yarım bilet alanlar da ikramiyenin tamamı kendine çıkacakmış gibi düşünür ve neler yapabileceğine dair hayal kurmaya çalışır.

31-aralık-2013-milli-piyango-yılbaşı-çekilişi_545966

Bu yıl büyük ikramiye 50 milyon lira olacakmış. Böyle açıklanmış. Yine benzer haberler medayada… Yan yana konsa şu kadar, ağırlı şu kadar, şu kadar tayyare, şu kadar yalı, şu kadar villa, şu kadar ev, şu kadar bilmem ne yazıları her yerde. Her gördüğüm benzer içerikteki yazıyı okudum çünkü beklediğim, belki bu yıl yazarlar dediğim bir şey vardı: Büyük ikramiye 50 milyon lira ile  X kitap alınır. Ne yazık ki yok. Ben yazayım:

Bir kitabı ortalama 25 liradan alırsak, büyük ikramiye ile tam 2.000.000 (iki milyon) kitap alınabiliyor. Bu kadar çok kitaptan gelen kültür zenginliğini varın siz düşünün.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir