Çağın Uyuşturucusu Diziler

dizi izlemenin zararları

Dizilerin hayatımıza girdiği dönemden sonra bir başka Türkiye var sanki sokaklarda. Evler bir başka, dostluklar bir başka, ilişkiler bir başka. Önceleri sabırsızlanırdık bir misafirliğe gitmeden önce ya da misafir geleceği zaman. Akşam için planlar yapardık ailemizle. Şimdi neredeyse tüm planların diziler üzerine kurulduğu bir döneme geldik maalesef.

Ruhumuzu her gün biraz daha karartan bizi her gün biraz daha başkalaştıran unsur haline geldi diziler. Yadırgadığımız birçok şeye izleye  izleye duyarsızlaştık. Bazen o karakterlerden birisi olduk, başka bir dizi başlayınca yok ben buyum, dedik ve asıl benliğimizi zamanla unuttuk. Küçük çocukların beynini uyuşturmakla kalmayıp şiddete yönelten diziler gençleri de ulaşamayacakları hayaller peşine sürüklemektedir.

Diziler düşünme secde et bak böcekler de öyle yapıyor, sözü üzerine ilerleyen bir toplum haline getir(il)mektedir ülkeyi. Hiçbir yaklaşımıyla bize benzemeyen fakat bizi yavaş yavaş kendisine benzeten diziler çağımızın en sinsi tehlikelerinden biridir. Bu konuya çok daha duyarlı yaklaşmalı beynimizin düşmanı dizileri dost edinmemeliyiz. Bu yazıyı okuyan herkes lütfen kendisini değersizleştirmeyi amaç edinen bu “aptal kutu”ya ve onun altın tepside sunduğu “aptallıklara” hak ettiği! değeri versin.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir