Can Yıldızlı Kimdir ve Pentagon ya da CIA

Can Yıldızlı, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un düzenlediği “Dijital Adli Tıp Yarışması”nda 52 ülkeden tam 1147 grup yarışmacıyı geride bırakarak birinci gelmiştir. Bu yarışmada Pentagon’un tüm savunma sistemini alt üst etmiş, en gizli dosyalara bile kısa sürede ulaşmasını başarmıştır. Peki, dikkatleri bir anda üzerine çeken Can Yıldızlı kimdir?

can yıldızlı kimdir

“Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Can Yıldızlı, aynı üniversitede yüksek lisans yaptığı sırada Pentagon’a bağlı Siber Suç Merkezi’nin yarışma ilanını gördü. Internet’ten on-line gerçekleştirilen yarışmaya katıldı. Önüne çıkan her problemi ustalıkla çözerek kısa sürede rakiplerine fark attı. Yarışmada birinci olduğu haberini tatilde bulunduğu Paris’te öğrenen Yıldızlı, yaşadığı mutluluğu üniversitedeki hocalarıyla paylaştı. Bu sırada ABD’deki Rensselaer Polytechnique Institute’ye başvuran Yıldızlı, halen bu enstitüde burslu olarak doktora eğitimi görüyor.” (1)

Can Yıldızlı birinci olduktan sonra ödülünü almak için ABD’ye gitti. Onu karşılayan Amerikalı yetkililer Yıldızlı’nın hiç tahmin etmeyeceği bir teklifte bulundular. Ona Amerikan vatandaşı olmasını, böylelikle hayatının değişeceğini söylediler. Herkesi parayla ikna edebileceğini düşünen bu zihniyet hiç ummadığı bir cevapla karşılaştı. Yıldızlı, “Ben Türk’üm, Amerikan vatandaşı olmak istemiyorum.” cevabını onların yüzüne tokat gibi indirdi. Bunun üzerine Pentagon’da yapılan törene Sayın Yıldızlı alınmadı. Her şeyden önce Sayın Yıldızlı’yı verdiği bu cevaptan ötürü tebrik eder, “Ben Türkiyeliyim!” gibi garabet bir lafı ortaya çıkaranlara bu cevabı takdim ederim.

Acaba, Pentagon Türk gencini içeri almamakla ne demeye çalışmıştır? Yani bu yaklaşımdan şunu mu anlamalıyız? Ya bizden olacaksınız ya da sebebi bilinmeyen bir sona doğru gideceksiniz.

123Bu genç eğer bu kadar değerliyse bence bundan sonraki yaşamında çok daha dikkatli olması gerekir. Günün birinde yolculuk yaptığı uçak bilinmeyen bir sebepten ötürü düşebilir ve Sayın Yıldızlı da ölenler arasında olabilir, bir trafik kazası sonucu ölebilir, otel odasında ölü olarak bulunabilir -süs olsun diye yanına uyuşturucu falan da bırakırlar kesin-, kaldığı evde yine sebebi bilinmeyen bir şekilde çıkan yangında ölebilir. Örnekleri artırabiliriz. Çünkü Can Yıldızlı Pentagon’un dolayısıyla CIA’nın ve FBI’nın kara listesine alınmıştır.

Bu açıklamaları yaptıktan sonra bir iki somut örnek vererek yazımızı sonlandıralım:

Adnan Kahveci, “Bizim bağımsız olmamız için Amerika ve IMF’den kurtulmamız gerekir.” dedi ve 2 gün sonra bir trafik kazası sonucu hayata gözlerini yumdu.

Eşref Bitlis, “İncirlik’ten kalkan Amerikan uçakları teröristlere yardım dağıtıyor.” dedi ve 4 gün sora uçağı düştüğü için bu dünyadan göçtü, gitti.

Bundan sonrakiler belki Sayın Yıldızlı için daha da önemli olacaktır.

11

ASELSAN mühendislerimiz Hüseyin Başbilen, Ali Ünsem Ünal ve Evrim Yançeken F-16 uçaklarının sistemlerini geliştirip düşman uçaklarını kontrol altına alabilmesini sağlayan teknolojiyi yapmayı başardılar. Ne güzel bir başarıydı ama bu mühendislerimiz ne hikmetse psikolojik bunalıma girip intihar ettiler. Üçü de aynı anda girmiş bunalıma. İlginç!

clip_image001

Boğaziçi Üniversitesinden Prof. Dr. Engin Arık, Araştırma Görevlisi Özgen Berkol Doğan, Yüksek Lisans Öğrencisi Engin Abat ile Doğuş Üniversitesinden Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan ”Ulusal Türk Hızlandırıcı Merkezi Projesi 4. Çalıştayı”na katılmak üzere İstanbul’dan Isparta’ya gidiyorlardı. Ne yazık ki uçakları düştü. Peki, kimdi bu ölen bilim insanları: Bu ölen bilim insanları ”Türk Hızlandırıcı Merkezi Teknik Tasarımı ve Test Laboratuvarları”nda görevli bilim insanlarıydı. Prof. Dr. Engin Arık, Cern’de çalışıyordu ve Cern’de yaptığı çalışmalarda dikkatleri üzerine çekiyordu. Ölen bilim insanları toryum üzerine çalışıyordu. Toryum elementi yardımı ile soğuk füzyonun sağlanabileceğini ispat etmek üzere idi. Kim bilir belki de ispat etmişlerdi.

Biraz Sayın Yıldızlı için iç karartıcı bir yazı oldu ama biz sadece gerçekleri anlatmaya çalışarak bu tür olaylardan haberi olmasını diliyoruz.

1: Can Yıldızlı’yı tanıtıcı yazı http://haber.gazetevatan.com/muthis-turkten-ret/428732/30/Dunya sayfasından alınmıştır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir