Çanta Seçimi

Çok önemsiz bir konu gibi görünmesine karşın aslında oldukça önemli bir konudur çanta seçimi. Hangi amaçla kullanılacağı, rengi, büyüklüğü,
kullanılabilirliği, malzeme kalitesi, markası… gibi bir sürü etmen bizim çanta seçimimizi etkileyen faktörlerden yalnızca bir kaçını oluşturur. Estetik kaygıyı da unutmamak gerek elbette. Çoğumuz –özellikle de kadınlar- çantaya kullanışlılığından çok güzelliği ile değerlendirirler. Haksız da sayılmazlar hani… Ancak ilk kriter asla estetik olmamalı…

eastpak-canta

Peki bir çanta nasıl seçilmeli ya da çanta seçiminde nelere dikkat edilmeli?

–          Çantanın kullanım amacı belirlenmeli: Çantayı şık bir davette aksesuar olarak mı kullanacağız, okula giderken kitapları taşımak amacıyla mı kullanacağız, spora giderken eşyalarımızı mı yerleştireceğiz bu gibi sorulara yanıt vererek en doğru çanta modelini seçmeliyiz.

–          Güvenilir bir satıcı seçilmeli: Aldığınız ürünlerde sorun çıkması durumunda, sattığı ürünün arkasında duran firmalar size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

–          Kendini kanıtlamış markalar tercih edilmeli: Kalitesini kanıtlamış çanta markaları daha ucuza alınan ürünlere nazaran daha uzun süre formunu ve sağlamlığını koruyacaktır. Ucuz etin yahnisinin yenmeyeceği gerçeği unutulmamalıdır. Yıllarca kalitesinden ve sağlamlığından ödün vermeyen “Nike çanta” ve “Eastpak çanta” sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.

–           Şık olmalı: Şık bir çanta giyinişinizi tamamlayacak önemli bir aksesuardır.

–          Kullanışlı olmalı: Okula ya da spora giderken yanınıza alacağınız çantalarda ne kadar çok bölme varsa o kadar rahat edersiniz.

–          Fiyat: En öneli konulardan biri de alacağınız çantaya vereceğiniz paradır elbet ancak ucuza kaçıp kaliteden de ödün vermemelisiniz.

nikeÖzellikle ağustosun son günlerine doğru çocuğu okula giden aileleri bir telaş sarar. Okul alışverişi dönemi başlamıştır artık. Şüphesiz okul alışverişinin en önemli kısmı çanta seçimi olacaktır. Okul çantası seçimi de yukarıda verdiğim kriterler göz önünde bulundurularak yapılabilir. Sağlam bir okul çantası çocuğunuzun okul eşyalarını güvenle taşıması için çok önemlidir. Okula giden bir çocuğun çantasının ağırlığı elinize aldığınızda sizi şaşırtabilir bunun için kaliteli bir çanta almak çok önem taşır. “Nike çanta” ve “Eastpak çanta” çocuğunuzun tüm okul araçlarını taşımasına yardımcı olabileceği gibi, siz yetişkinlere şehir yaşamında da eşlik etmekten geriye kalmayacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir