Centilmenlerin Gizli Servisi: Kingsman

kingsman

2014 yapımı olan Kingsman 13 Mart 2015’te ülkemizde gösterime girdi. 129 dakikalık bu güzel film 7.8’lik bir İMDB puanına sahip. Yönetmenliğini Matthew Vaughn’ın yaptığı filmin senaryosunu da Vaughn’ın yanında Jane Goldman yazmış. Colin Firth, Taron Egorton, Samuel L. Jackson, Mark Strong, Michael Caine gibi oyuncuların rol adlığı film son dönemde çekilen casusluk filmlerinin en iyilerinden diyebiliriz. Casuslukla beraber aksiyonun hiç düşmediği filme biraz da komedinin eklenmesi ortaya etkileyici bir karışım çıkarmış.

kingsman eggsy

Aynı isimli çizgi romandan beyaz perdeye aktarılan filmde centilmenlerden oluşan bağımsız bir gizli servisin öyküsü çerçevesinde Eggsy’nin öyküsü anlatılmaktadır. Eggsy’nin babası gizli serviste ajan olarak çalışmaktadır ve Eggsy, babasını çok küçük yaşta kaybeder. Babası, katıldığı bir operasyonda yaşamını yitirir. Babasının arkadaşı ve babasına bir hayat borcu olan Harry Hart, Eggsy’e daha o zaman başı belaya girdiğinde kendisine ulaşması için arkasında telefon numarası yazan bir madalya verir.

kingman gizli servis

Eggsy 17 yıl sonra küçük bir olaya karışır ve karakola düşer. Karakoldan kurtulmak için Harry Hart’ı arar. Harry Hart, Eggsy’i karakoldan kurtarır ve onu ajan yapmak için eğitime alır. Dünyayı yok etmeye çalışan delilik ile dahilik arasında gidip gelen Richmond Valentine’ye karşı Kingman, İstihbarat Servisi başarılı olup dünyayı kurtarabilecekler mi?

Filmin ilk dakikasından son dakikasına kadar aksiyon hiç düşmüyor ve filmde nefes kesen dövüş sahneleri var. Hele hele Valentine’nin yardımcısı, yakın koruması bir Gazelle var ki sormayın. Seyretmeyenler Gazelle’nin ayağını görünce ne düşünecek merak ediyorum doğrusu.

kingsman dövüş sahnesi

Filmde yapılan espriler, eski ve iyi filmlere yapılan göndermeler,  oyuncu performansları, şaşırtıcı sahneleri, efektleri, kurgusu, sürprizleri ile bambaşka bir film Kingsman. Seyretmeyen varsa seyretsin. Kesinlikle…

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. 24 Aralık 2015

    […] 2014 yapımı olan Kingsman 13 Mart 2015’te ülkemizde gösterime girdi. 129 dakikalık bu güzel film 7.8’lik bir İMDB puanına sahip. Yönetmenliğini Matthew Vaughn’ın yaptığı filmin senaryosunu da Vaughn’ın yanında Jane Goldman yazmış. Colin Firth, Taron Egorton, Samuel L. Jackson, Mark Strong, Michael Caine gibi oyuncuların rol adlığı film son dönemde çekilen casusluk filmlerinin en iyilerinden diyebiliriz. Casuslukla beraber aksiyonun hiç düşmediği filme biraz da komedinin eklenmesi ortaya etkileyici bir karışım çıkarmış. Yazının devamı için tıklayınız. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir