Cumhuriyet ve Bakar-Körler!

Fikri olarak yobaz, ancak şekli olarak liberal diye tanımlayabileceğimiz neo-aydın cenah eskiden beri karşıydı aslında resmi bayramların kutlamalarına. Nedeni sorulduğunda da hep aynı tekerleme dökülüverirdi dudaklarından; medeni ülkelerin hangisinde var. (4 Temmuz ABD Kurtuluş gününü bilmeden), askeri nizamla öğrenci mi yürütülür, o soğukta çocukları tir-tir titretmeye gönlüm razı değil( Van’da konteynerlerde titreyen çocuklara razı olsa da), putların önünde sap gibi durmak zoruma gidiyor gibi!

Oysa bugün, 1900’lü yıllarda emperyalizmle savaşıp hala ayakta durabilen kaç devlet var diye sorsak, cevabı Türkiye Cumhuriyeti’ni bir adım öteye geçemez!

Bugün, tüm kara çalmalara rağmen, tüm alçakça saldırılara  rağmen 21.yüzyıla yaptıklarıyla ve eserleriyle ulaşabilmiş kaç lider var diye sorsak, cevabı Mustafa Kemal’den öteye geçmez!

Bugün turuncu devrimlerle taşları yerinden oynatılmış suni ülkelerde yaşanan iç çalkantılardan uzak, onca darbeye rağmen hala dimdik ayakta durabilen kaç ülke var diye sorsak, cevabı bir elin parmaklarını geçmez!

Bugün, bazı kafası karışık CNN ya da ABD destekli El-Cezire ağzıyla konuşup, emperyalizmle iyi ya da kötü savaşan devlet başkanlarının linç edilmelerini; yaşasın diktatör öldü diye sevinenlere, sıranın yavaş-yavaş kendilerine geldiğini görmemelerinin nedenini sorsak, cevabı Latinceye gerek kalmadan; bakar-kör olmak ya da zihinsel dumura uğramak deyimlerinden öteye geçmez!

Bugün; cumhuriyeti sazlı- sözlü-dansözlü eğlence zanneden zihniyetle, dünyada yaşanan gelişmelere ABD destekli El-Cezire penceresinden bakan zihniyet istemeden de olsa işbirliği yapmaktadırlar. Üzülerek belirtmeliyiz ki, geçtiğimiz yıllarda cumhuriyet kutlamalarında pastadan Atatürk çıkartarak dans ettiren zihniyet ne kadar utanç verici ise, Dick Cheney ağzıyla “diktatörler ölsün, yaşasın NATO füzeleriyle gelen demokrasi” diyenler de aynı derce utanç vericidirler! Özellikle de, hayatını bu kan emici vampirlerle savaşmaya adamış ve gelecek nesillere de bu savaşımı ulusal bir miras olarak bırakmış MUSTAFA KEMAL’İN vatanında!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir