Da Vinci’s Demons

Son günlerde izleyecek film bulamayınca dizilere bir bakayım istedim. Da Vinci’s Demons çıktı karşıma… Birkaç bölüm izledikten sonra “Evet, izlenebilir…” dedim kendimce.

Da Vinci’nin hayatını ne kadar gerçekçi bir şekilde yansıtıyor bilemeyeceğim ama benim aklıma bu diziyi izlerken hep Dan Brown geldi… Dan Brown kitaplarından çıkmışçasına bir gizem yüküyle ilerleyen dizi izleyiciyi sıkmıyor.
Dizinin en beğendiğim yanıysa Medici aileseine dikkat çekmesi oldu. Hemen hemen herkesin Da Vinci hakkında az da olsa bir şeyler biliyor olmasına rağmen Medici ailesini çoğu kişi bilmez. Medici ailesinin Da Vinci üzerindeki etkisini göstermesi adına bence iyi olmuş.

Dizide yobaz din adamları ve dini kurumlar da eleştirilmekten geri durmamış. Özellikle Hristiyanlık bu eleştiri oklarından kurtulamıyor. Osmanlıdan, Voyvoda’dan da bahseden dizi oldukça merak uyandıran cinsten. Tarihsel gerçeklik ile tarihsel yapıtı ayırt edebilen izleyiciye uygun bir dizi olduğunu söylemeden edemeyeceğim bu dizinin.

Tom Riley, Laura Haddock, Blake Ritson, Elliot Cowan, Lara Pulver gibi oyuncuların oynadığı dizinin yapımcılığını Lee Morris üstlenmiş.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Deniz diyor ki:

    Aklima dan brown geldi demişsiniz
    Peki da Vinci sifresi kitabinda da vinci nin paganlarin bir kardesligi olan sion tarikati uyesi oldugu anlatilirken dizide illuminati masonluk var gibi gozukmuyor mu. Ben dizie yeni basladim da yahudilik ucgen ve baska şeyler de bana da vinci yi masonlardan gosterecekler gibi geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir