Defne’yi Beklerken

defneyi-beklerken“Defne’yi Beklerken” gençlik romanı adı altında piyasaya çıkmış olsa da tüm yetişkinlerin okuması gereken bir kitap. Tüm yaşamını iş almış bir anne ile yazarlık hayalleri arasında dalıp gitmiş bir babanın kızı olan Defne’nin öyküsünü bir günce şeklinde anlatan kitap günümüzün modern ailesine adeta bir ayna tutuyor.

Modern yaşamın hiç bitmeyen telaşesi, hırsları, kazançları ve daha sayılabilecek onlarca sıkıntısı içerisinde bir ailenin nasıl birbirinden uzaklaştığını, herkesin kendi sorunları içine gömülmüşken başka kimseyi düşünememesini anlatan kitap, anne ve babaların çocuklarına olan iletişimlerini ya da iletişimsizliklerini gözler önüne serer nitelikte.

Arkadaşlarının alayları, yalnızlığı ve müzikleriyle hayata tutunmaya çalışan Defne’nin hastaneye kaldırılmasıyla başlayan öykü annesinin onun defterini okuyup onu daha iyi tanımasıyla son buluyor.

Aslı Der’in akıcı anlatımı sürprizlere yer bırakmaksızın sakin bir okumaya fırsat tanıyor.

Defne’yi Beklerken’i okurken; gençler kendileri gibi bir roman kahramanının sorunları çözebildiğini görürken biz yetişkinlerse hem ilk gençlik yıllarımıza dönecek hem de çocuklarımızı anlayabilmek adına bir adım daha atmış olacağız.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir