Denizde Macera

denizde macera kitabıTatili kızamık ile geçiren Philip, Dinah, Lucy Ann ve Jack okula başlamadan önce doktorun tavsiyesi üzerine hava değişikliği yapmak amacıyla tatil planları yapmaya başlıyorlar. Annesi onlar için güzel bir tatil planı yapsa da çocukları yanlarında götürmeyi kabul eden Doktor Johns küçük bir trafik kazası geçiriyor. Çocukların hayalleri daha başlamadan bitiyor.

Eve gelen gizemli bir telefonla bütün her şey değişiyor. Bill, akşam geleceğinin haberini veriyor. Çocuklar Bill ile tatile gitme fikrini annelerine sunsalar da anneleri Bill ile gittikleri en son tatilin başlarına neler getirdiğini hatırlatarak bu fikri kabul etmiyor. Bill, gece yarısı geçtikten sonra gizlice eve geliyor. Çeşitli yasa dışı grupları büyük zararlar verdiği için onu aramaları bu gizliliğin en büyük sebebiydi. Çocukların anneleri de kızamığa yakalanınca çocukları mecburen Bill’le tatile gönderiyor. Bill, her an izlendiğini düşündüğünden çocukları tehlikeye atmamak için bu tatil fikrini desteklemese de çocuklarının annelerinin hasta olduğunu görünce beraber tatile gitmeyi kabul ediyor.

Muhteşem bir seyahatten sonra gelen ve daha da muhteşem olan deniz seyahati çocukları güzel bir tatil geçirecekleri düşüncesine sevk ediyor. Konaklayacakları adalarına geldiklerinde karşılarına çıkan sayısız kuşlar çocukları adeta büyülüyor ama düşündükleri güzel tatil Bill’in kaçırılması ile son buluyor ve macera bundan sonra başlıyor.

Enid Blyton’un “Macera Serisi” kitaplarından “Denizde Macera” kitabı Banu Akşehirlioğlu’nun çevirisiyle Artemis Yayınlarından çıkmış. Kardeşlik, yardımlaşma, hayatta kalma, hayvan sevgisi, doğa sevgisi gibi temalarının işlendiği 260 sayfalık bu kitap 6 ve 7.sınıf öğrencilerine rahatlıkla okutulabilir.

“Issız Kuzey Adaları’na doğru yapılan gizemli yolculuk çok geçmeden dehşet dolu bir maceraya dönüşüyor. Neden mi? Çünkü Bill kaçırılıyor! Ana karadan çok uzaktaki, terk edilmiş bir adaya tatile giden Philip, Dinah, Lucy Ann ve Jack hiç tanımadıkları bir düşmanla son derece tehlikeli bir oyun oynamaya başlıyor.” (Kitabın Arka Kapağından)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir