Dünya Siyer Ödüllü Hz. Muhammet’in Hayatı

Anlamsız giden hayatların anlamıdır “o”. Karanlık dönemlerin ışığı. Hayatı Hz.Muhammet’in(s.a.s) hayatı
kadar ayrıntılı bilinen bir hayat görmedim, diyor John Davenport. Salih Suruç da kaleme almış Efendimizi. Anlaşılıyor ki gençlere ulaşmak istemiş bu eserinde çünkü kelime hazinesi -maalesef- yeterince gelişmemiş olan gençlerimiz bu eserde sözlük kullanmaya ihtiyaç duymayacaklar.

Dizilerin sahte dünyasında gözyaşlarına engel olamayan insanlar hakiki gözyaşı akıtmanın zevkine varacaklar.Dünyaya sadece  dünya gözüyle baka baka artık hakikati göremez olan insanlar bir de “kalp gözlerinin” olduğunu fark edecekler. Bekli de her sabah uyandığını zanneden insanlar hakikate uyanmanın şerefiyle şereflenecekler. Evet eser sadeliğiyle, roman havasında yazılışıyla ön plana çıkan bir eser. Akademik bilgilere çok yer verilmemiş. (Akademik bilgi arayanlar için İrfan Yücel’in Hz. Muhammet’in Hayatı kitabını tavsiye ederim.)

Dünya siyer ödülü almayı hak ettiğini düşünüyorum. Kronolojik sıra dikkate alınarak yazılan bu eser bin sayfaya yakın  olduğu halde yüz sayfalık bir kitap gibi bir tadımda bitiyor. Ben daha şiirsel bir anlatım seviyorum diyenler için de Necip Fazıl Kısakürek’in “Çöle İnen Nur” kitabını tavsiye ederim.

Alemlerin uğruna yaratıldığı Hz. Muhammet (s.a.s) denizinde bir damla olmaksa niyet mutlaka okumanızı tavsiye edebileceğim bir eserdir. Söz bizden amel sizden…

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Seyfi diyor ki:

    Hocam merhaba, bende bu tarz da bir kitap arıyordum.Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler..Mutlaka dikkate alacağım..Çalışmalarınızın devamını bekliyorum..

    • Yavuzhan Kara diyor ki:

      İlgilenmeniz ve böyle bir arayışta olmanızdan ötürü ben sizin adınıza size teşekkür ederim. Merak ettiğiniz, sormak istediğiniz bir şey olduğunda cevap vermek benim haddim değildir yalnızca ben de sizinle merak ettiğinizi öğrenmeye çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir