Dünyalar Savaşı Z

Başrol oyunculuğunun yanı sıra filmin yapımcılığını da üstlenen Brad Pitt, bu filmde çok da orijinal olmayan bir konuyla karşımıza çıkıyor:

“World War Z” (Dünya Savaşı Z)

Ülkemizde 21 Haziran’da gösterime giren filmde Brad Pitt’le birlikte; Mireille Enos, James Badge Dale , David Morse, Matthew Fox , Grégory Fitoussi , David Andrews, Moritz Bleibtreu gibi beyaz perdeden tanıdığımız isimler de rol alıyor. Bir saat elli altı dakika boyunca hızı hiç düşmeyen film zombi meraklıları için kaçırılmayacak nitelikte.

World_War_Z_Hızlı aksiyon görüntüleriyle başlayan film Max Brooks’un “An Oral History of the Zombie War” adlı kitabını okumayanlar için bazı boşluklar da içermiyor değil. Max Brooks’un kitabından uyarlanan film daha öncesinden alışık olduğumuz ısırıldığında zombiye dönüşen oldukça çok insan içeriyor. 24 saat içerisinde dünyaya yayılan hastalığın ilk olarak nerede ortaya çıktığı belirtilse de filmde hastalığın nasıl ortaya çıktığını öğrenemiyoruz.
Filmde eski bir Birleşmiş Milletler görevlisi ve iki çocuk babasını canlandıran Bradd Pitt, ailesini korumak için Birleşmiş Milletler’deki -film sırasında ne olduğunu tam da anlayamadığımız- eski işine geri döner. Kendisine verilen görev gereği bir virologla birlikte, özel tim eşliğinde, hastalığın ilk ortaya çıktığı yer olan Güney Kore’ye hareket ederler. Güney Kore’de işler iyi gitmeyince oradan İsrail’e hareket eden Pitt, tansiyonu hiç düşmeyen sahnelerle hastalığa çare olabilecek bir şeyler aramaktadır.

Sonuç olarak, Hollywood’un eski konuları tekrar tekrar karşımıza sürdüğü bugünlerde sinemaya yeni bir soluk getirmeyen film Brad Pitt hayranları ve zombili aksiyon-korku filmlerini seven kişiler için zevkle izlenebilir nitelikte.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir