Düşünmek ve araştırmaktan başka bir suçu yoktu!

Einstein’in ışıktan daha hızlı bir şey yoktur söylemiyle yarışan, sürekli değişen ülke gündemimiz içinde hatırlıyor musunuz Necip Hablemitoğlu’nu?

Necip-Hablemitoğlu

11 yıl önce evinin önünde “faili elbette meçhul” bir suikasta kurban gitmişti. 27 Temmuz 2008’de ntvmsnbc.com’da Necip Hablemitoğlu suikastıyla ilgili şöyle bir haber geçmişti:

Doçent Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin bilgiler yine Danıştay saldırısı hükümlüsü Osman Yıldırım’ın ifadelerine dayandırıldı.
Yıldırım, ifadesinde şunları söyledi: “2002 yılında Veli Küçük, Muzaffer Tekin ve Osman Gürbüz ile toplantı yaptık. Osman Gürbüz bana 1 milyon dolar karşılığı Necip Hablemitoğlu’nu öldürmeyi teklif etti. Ben kabul etmeyince Veli Küçük, ‘Osman bu iş yine sana kaldı’ dedi. 6-7 ay sonra Osman Gürbüz’ü gördüğümde ‘Hablemitoğlu’nun parasını masalarda bitirdik’ dedi.”

Ergenekon falan derken bir anda bulundu(?) failler ya da gazeteler böyle yazdı.
Türkiye dışındaki Türk toplulukları hakkında araştırmalar yapıyordu Necip Hablemitoğlu. Ankara Üniversitesindeki öğrencileri Hablemitoğlu’nun engin bilgilerinden faydalanmak için kapısını aşındırıyorlardı.

İçişleri Bakanlığı “adi bir cinayet vak’ası” olarak değerlendirmişti Necip Hablemitoğlu’nun davasını ve ailesinin açtığı mahkemeyi kaybedince bakanlık 40 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Neden öldürüldü Necip Hoca?

Hala tatmin edici bir yanıt verilemedi bu soruya. Kimileri Bergama ve Alman Vakıfları üzerine araştırmaları nedeniyle, Alman CSG 9 timleri tarafından öldürüldüğünü söyledi kimileri Ergenekon tarafından öldürüldüğünü.

Yazımın başında da bahsettim çok hızlı değişiyor ülke gündemimiz. Bu değişim çarkında güzel insanları unutmamak gerek.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir