Eğitimde Edebiyat Seminerleri

Ülkemizdeki “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı”nın gelişmesinde öncü isimlerden biri olan Günışığı Kitaplığı’nın düzenlemiş olduğu Eğitimde Edebiyat Seminerlerinin sekizincisi 7 Mart 2015’te FMV Işık Ortaokulunda düzenlenecek.

Yalnızca Türkçe ve edebiyat öğretmenlerine yönelik olmayıp tüm branşlara ve tüm eğitimcilere hitap eden seminerler, nitelikli kitapların çocuklara ulaştırılması konusuna dikkat çekiyor. Edebiyatın eğitimdeki önemi üzerine vurgu yapan seminerler yalnızca akademik düzeyde bilgiyle sınırlı kalmayıp öğretmenlerin daha öncesinde uygulamış olduğu örnek sunumları da dinleyicilere ulaştırıyor.

7 Mart 2015’te düzenlenecek olan “8. Eğitimde Edebiyat Seminerleri”ne katılmak için bu linkten katılım formunu doldurabilir ve seminerler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bir öğretmen olarak katılmaktan hep mutluluk duyduğum ve her seminer çıkışı kendimi daha dolu ve daha meraklı hissettiğim seminerlere tüm eğitimcilerin katılması gerektiğini düşünüyorum. Cevat Çapan, Semih Gümüş, Müren Beykan, Mavisel Yener, Cahit Öktem ve Selim İleri gibi usta isimlerin katılacağı seminerin programı şu şekilde:

EES-logo.sayfa_08.30              Kayıt ve ikram

09.30              Açılış

09.45              Cevat Çapan

10.25              Uygulama Sunumları

11.10              Kahve molası

11.30              Uygulama Sunumları

12.15              Semih Gümüş, Müren Beykan

13.15              Öğle yemeği

14.15              Mavisel Yener

14.55              Cahit Öktem

15.35              Selim İleri

16.30               Kapanış

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir