Ejderha ve Kelebekler

“Kalem Sincabı” Italo Calvino’dan çocuklara yeni bir kitap Ejderha ile Kelebekler ve Diğer Hikayeler…

Ejderha ile Kelebeklerİtalyan ve dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Italo Calvino 1923 yılında doğdu. Romanları, hikâyeleri ve denemeleri dünya çapında okundu, sevildi. Çocuklar için de yazdı, ama bütün iyi kitaplar gibi bunlar da her yaştan okura seslenen kitaplar oldu. Calvino’nun yazdığı “Ejderha ile Kelebekler”, “Süvari ve Ay”, “Üç Uzak Ada” başlıklı masalların bir araya getirildiği Ejderha ile Kelebekler ve diğer hikâyeler kitabını resimleyen, çalışmalarında Latin Amerika’nın kültürel rengini yansıtan, ünlü ve bol ödüllü Fabian Negrin. (Arka kapak)

Atalarımız, Yeni Bir Sayfa, Ağaca Tüneyen Baron, Dere Tepe Ters gibi daha onlarca kitaba imzasını atmış olan Calvino bu kitabında üç masala yer vermiş.Ejderha ile Kelebekler, Süvari ve Ay, Üç Uzak Ada adlarını taşıyan masallar masal geleneğine uygun olarak yazılmış ve her biri çocuklar için birden fazla ders veriyor.

Filiz Özdem çevirisiyle karşımıza çıkan kitap ilkokul çağındaki çocukların zevkle okuyabileceği kitaplar arasında yer alıyor.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir