Engin Alan Özgür

engin-alan

Balyoz hakkında Anayasa Mahkemesi kararını verdi ve Balyoz’dan tutuklu herkes tahliye oldu. Tahliye olanlardan birisi de Engin Alan Paşa’ydı. Engin Alan, herkesin bildiği gibi iyi bir askerdi. Askerlik hayatının neredeyse tamamını özel kuvvetler içinde geçirmiştir. Terörle mücadelede üstün başarılar elde etmiştir. Abdullah Öcalan ve Şemdin Sakık’ın yakalandığı sıralarda Özel Kuvvetler Komutanıydı. Balyoz davasından içeri girdiğinde hiçbir zaman eğilmedi, hep dik durdu. Bugün tahliye edildiğinde de o dik duruşuna uygun açıklamalar yaptı. Hiçbir yorum yapmadan Engin Alan Paşa’nın tahliye edildikten sonraki açıklamalarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendinden önce tahliye olan herkese de gelsin:

“Birinci söyleyeceğim şu: Anayasa Mahkememiz verdiği bu kararla iki şey yaptı. Birincisi bize özgürlüğümüzü iade etti. Ama bana göre daha önemli bir şey yaptı. Bu mahkemeden başka her şeye benzeyen özel yetkili mahkemelerin, yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını, adına yargı erkini kullandığı Türk milletine iade etti.

İkinci söyleyeceğim şu: Belki ben diğerlerinden başka bir şey söyleyeceğim. Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayar isek hayatlarını, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu, adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek. Hiç kimse, bugüne kadar olanların yanına kar kalacağını düşünmesin.

Üçüncü söyleyeceğim şu: Biz içerideyken hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken, başta televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında bir anamıza küfür etmeyen utanmazlar dahil, herkese sıfatı, mevki, makamı ne olursa olsun, söyleyecek sözümüz vardır. Vakti zamanı gelince bu sözün ne olacağını siz de göreceksiniz.

Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa versin. Bu zor ve çileli süreçte çok acı çeken ailelerimiz, fedakar avukatlarımız, Türk milletinin bize inanan  bütün fertlerine ve partimin genel başkanına, milletvekillerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir