Erkekleri Alışverişte Mutlu Etmenin Sırları :)

Biz erkekler için alışverişe çıkmak çoğu zaman işkenceyle eşdeğer bir anlam taşır. Mağaza mağaza gezmek, onlarca elbise denemek, ayna karşısında sağlı sollu profil denemeleri yapmak, sonra da çıkıp gitmek bize göre değil kanımca. Hele hele bir mağazada yarım saati aşkın bir süre kalıp onca denemeden sonra bu mağazada bana göre bir şey yokmuş sözlerini duymak, işkenceyle karışık sinir katsayısının da yükselmesi anlamına gelir. Bu nedenden dolayı kadınlara yönelik, erkeklerle alışverişte uyulması gereken kuralları hatırlatmak gerektiğine inandım ve bazı maddeler sıraladım.  Özetle bağrış çağrış yaşanmadan mutlu yüzlerle alışverişi tamamlamak için yapılması gerekenler;

1-  Asla aç bir erkekle alışverişe çıkmayın. Eğer aşırı bir sinirlilik hali sezinlemişseniz en büyük neden açlık olabilir, derhal et ağırlıklı bir doyurma operasyonuna girişin.

2- Girdiğiniz ilk mağazada uzun süre kalıp eli boş ayrılırsanız bu durum ileride gireceğiniz mağazalara karşı bir önyargı oluşturacaktır. Bu nedenle küçükte olsa mutlaka ilk mağazadan bir şey alın ya da uzun süre kalmayın.

3- İlk başlarda çok beğenmiş olsanız da etiket fiyatı pahalı olan giysileri tercih etmeyin. Hatta burası çok pahalıymış deyip derhal çıkmanız size olan tahammül süresini otomatik arttıracaktır.

4- Birkaç mağaza dolaşıldıktan sonra mutlaka bir oturma arası ya da atıştırmalık bir şeyler için zaman ayırın. Kesintisiz alışveriş demek sürekli yükselen of puf sesleriyle kendini gösteren sinirlilik halinin ortaya çıkması demektir.

5- Alışverişe başlamadan önce mutlaka eşinize küçükte olsa bir şeyler alın. Unutmayın ki erkeklerin gönlünü almak için öyle çok pahalı eşyalara gerek duymasınız. Alınacak küçük bir şey o günkü alışverişin sigortası hailen gelebilir.

6- Elinizden geldiğince kapısında %70’lere varan indirim yazan mağazaları tercih edin. Aldığınız ürünün fiyatından çok kaça bölündüğü önemli olduğu için taksit sayısını ve taksit tutarını söylemeniz hesabın şişmesi gerçeğini kart ekstresi gelinceye kadar saklayabilir.

7- Tüm burada yazılanlar bana çok ağır gelir, alışveriş mi yapayım bunları mı düşüneyim diyorsanız; sizin için her şeyden daha iyisi başka bir kız arkadaşınızla alışverişe gitmeniz olacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir