EURO 2016

EURO 2016 elemeleri için A grubundaki rakiplerimiz belli oldu. Grubumuzda bizimle beraber Hollanda, Kazakistan, İzlanda, Letonya ve Çek Cumhuriyeti var.

B grubunda Bosna Hersek, Andorra, Kıbrıs, Galler, İsrail ve Belçika

C grubunda İspanya, Lüksemburg, Makedonya, Belarus, Slovakya ve Ukrayna

D grubunda Almanya, Cebelitarık, Gürcistan, İskoçya, Polonya ve İrlanda Cumhuriyeti

E grubunda İngiltere, San Marino, Litvanya, Estonya, Slovenya ve İsviçre

F grubunda Yunanistan, Faroe Adaları, Kuzey İrlanda, Finlandiya, Romanya ve Maceristan

G grubunda Rusya, Lihtenştayn, Moldova, Karadağ, Avusturya ve İsveç

H grubunda İtalya, Malta, Azerbaycan, Bulgaristan, Norveç ve Hırvatistan

I grubunda ise Portekiz, Arnavutluk, Ermenistan, Sırbistan ve Danimarka

Gruplara genel olarak baktığımızda rahatlıkla şunu söylemek gerekir ki 2016 elemelerinde bizim gruptan daha basit gruplar da var diyebiliriz. Açık söylemek gerekirse bizim 2014 elemelerindeki grubumuz da daha basitti. Bundan önceki Avrupa ve Dünya Kupası elemelerine baktığımızda önemli olanın başkalarının değil bizim yaptıklarımızdı. 2016 elemelerinde de aynı şey gerçekleşecek. 2016 elemelerinde rakibimiz olan ülkelerin oynayacağı futbol değil bizim takımın oynayacağı futbol önemli. Hollanda için bir şey söyleyemesek de Çek Cumhuriyeti dahil bütün rakiplerimizi yenebilecek güçte bir takımız. Futbol şansı bizden yana olursa Hollanda’yı da yenebiliriz ama tekrar söylüyorum elemelerde bizim nasıl oynayacağımız çok önemli.

Bir futbolsever olarak bizler artık ülkemizin büyük bir turnuvada temsil edilmesini istiyoruz. Bunun için 2016 elemelerine katılmalıyız. Burada Fatih Terim’e büyük işler düşüyor. İlk önce iyi bir kadro oluşturmalı ve bu kadroyu o elemelere iyi hazırlamalı. Geçmiş elemelerde hayal kırıklığına uğrayan ülke insanının ve o elemelere katılan futbolcuların çökmüş psikolojilerini düzeltmeli diye düşünüyorum. Fatih Terim, vereceği demeçlerle ve katılacağı programlarda yapacağı açıklamalarla ülke insanına güven vermeli; elemeler için çağıracağı futbolcuları da terapistleri ile beraber elemelere hazırlamalı.

Fatih Terim, sana bu ülke imparator dedi. Son olarak bu ülke futboluna bir imparatorluk yap ve seni ve ekibini destekleyecek 75 milyonu 2016’da Fransa’ya götür. Emin olabilirsin, 75 milyon yanında.

Unutmadan bu elemelerin ilk heyecanı İzlanda ile 9 Eylül 2014’te.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir