Eyvah Ki Ne Eyvah…

6 Nisan 2012 tarihinde Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde aşırı yağış nedeniyle sele dayanamayan Çaycuma Köprüsü çöktü ve 15 kişi yaşamını yitirdi. Bu hayatını kaybedenlerden dördünün bedenlerine ise ulaşılamadı, aileleri için teselli olabilecek bir mezar taşları bile yok.

Peki sonra ne oldu?

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı sorumlu kamu çalışanları ve belediye görevlileri hakkında dava açtı. Ancak Valilik soruşturma izni vermedi. Karar Danıştay’da da değişmeyince ve gündemden de düştüğü için unutuldu, üstü kapandı.

23 Mart 2015 tarihine geliyoruz. İzmit Körfez Köprü inşaatından sorumlu Japon mühendis Kishi Riyoichi, sorumlu olduğu inşaatta kopan bir halat yüzünden hayatına son verdi. İntiharının ardından yanında bıraktığı notta ise halatın kopmasının kendi hatası olduğunu kabul ettiğini belirtip, bu onursuzlukla hayatını devam ettirmenin mümkün olmadığını belirtmişti.

Bir köprü yıkılıyor, 15 kişi ölüyor, istifa den olmadığı gibi devlet soruşturma izni bile vermiyor. Diğer tarafta kimsenin burnunun kanamadığı bir kaza gerçekleşiyor ve kazanın sorumluluğunu alan başmühendis canına kıyıyor.

Sonra Akkuyu’da nükleer tesisin temeli atılıyor. Ve birileri çıkıp Japonya’da da nükleer tesis var diyor.

Eyvah ki ne eyvah…

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir