Farkında mısın?

Modern hayat hepimizi duyarsız hale getirdi. Hiçbir şeyi beğenmiyor, hiç kimseyi önemsemiyoruz. Dünya bizim etrafımızda dönüyor havasındayız hepimiz.

90’lı yılların insanı “Küçük dağları ben yarattım!” havasındayken, 2000’li yılların insanı “Sadece küçük dağları mı? Büyük dağları da ben yarattım!” havasında hiç şüphesiz.

Oysa Kant’ın dediği gibi “Zaman, sessiz bir testeredir.” ve biz güzellikleri her gün, her an ıskalasak da sessiz testere durmadan çalışmakta.

Dünyadaki güzellikleri görebildiğimize, duyabildiğimize en önemlisi birbirimizi anlayabilmediğimize şükretmeliyiz.

Ya bu güzellikleri göremeyenler, duyamayanlar, anlayamayanlar…

Modern insan, farkında mısın? Çevrende bir engeliyle hayata sımsıkı tutunmaya çalışan kaç insan var?

Ya çok engelliler?

Kim midir çok engelli?

“Özel eğitime muhtaç çocuklar grubu içinde başat engelinin yanında ek yetersizlikleri bulunan (görme ve işitme, görme ve zihinsel vb.) çocuklar çok engelli olarak tanımlanmaktadır.”

Türkiye’nin ilk ve tek Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi olarak faaliyet gösteren Türkan Sabancı Özel Eğitim Uygulama Merkezi, 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulundan ayrıldığından beri önemli işlere imza attı. Son olarak çok engelli çocuklarımıza toplumun dikkatini çekmek için bir kamu spotu hazırlayan okulumuz övgüyü sonuna kadar hak ediyor.

Not: “Çok engellilik” tanımı okulun internet sitesinden alınmıştır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Evde Yazar diyor ki:

    Çok öemli bir konu, çok güzel bir yazı.
    Emeğinize sağlık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir