Fatih’in Rüyası

İstanbul’da yaşayıp da Vialand ismini duymayanınız var mı bilmem. Eğer duymayanınız varsa vay halinize! Duyup da hala oraya gitmediyseniz daha çok vay halinize! Birbirinden güzel ünitelerin olduğu ve doyasıya eğlenebileceğiniz büyük bir alan üzerine kurulmuş Vialand, hem çocuklarınıza hem de size masal gibi ortam sunuyor. Bu masal dünyasında gezerken sizi sarıp sarmalayan, sıcacık atmosferiyle size duygu dolu anlar yaşatan ve İstanbul’un fethini birebir yaşamanızı sağlayan “Fatih’in Rüyası” ünitesini muhakkak ziyaret etmelisiniz.

vialand fatih

Vialand’ın diğer ünitelerinde çılgınca eğlenip adrenalinizi tavan yaptırdıktan sonra hem sakinleşmek hem de tarihin sularında yüzmek için “Fatih’in Rüyası” bölümüne girmelisiniz. İçeriye girdiğinizde sizi afacan, zeki bir çocuk olan Fatih karşılıyor. “İstanbul’un Fethi” ödevini aldığını, ödevini hazırlarken çok ilginç ve değişik şeyler öğrendiğini anlatıyor. Daha sonra ödevi ile ilgili edindiği bilgilerden yola çıkarak düşünde bir dünya yarattığını belirtip bizi bu dünyaya davet ediyor afacan Fatih.

vialand hisar yapımı

Bu dünyaya açılan kapıdan girip sur gibi yüksek duvarların arasından geçip bizi bu dünyada seyahate çıkaracak kayıklarımıza biniyoruz. Bizi ilk önce Fatih Sultan Mehmet karşılıyor. Ardından Fatih, yanındaki vezirlerine Rumeli’ye hisar yapılmasının emrini veriyor. Hisar’ın yapımıyla ilgili bölümü seyrettikten sonra fetih öncesi hazırlıklara şahit oluyoruz.

fatih'in rüyası 1

Savaş başlıyor sonra. Olumsuzluklar olsa da Fatih’in iradesini ve kararlılığını görüyoruz ardından. Karadan gemilerin yürütülüşünü görüyoruz büyük bir ilahi güçle. Fetih için son bir güçle ve istekle yapılan saldırıya tanıklık ediyoruz. İstanbul’un fatihi, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’a beyaz atının üzerinde girişini duygu dolu gözlerle izliyoruz son olarak.

fatih'in rüyası

İstanbul’un Fethi’ni bu kadar kısa süre içinde, çarpıcı, yüreklere dokunur ve görsel bir şölen havasında sunmak için büyük bir çaba harcanması gerekir. Bu çabayı gösteren ve bu çalışmanın arkasında olan bütün herkese yürek dolusu teşekkür etmek gerekli. Vialand’a gittiğinizde “Fatih’in Rüyası” bölümünü ziyaret etmeyi kesinlikle unutmayın!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir