Foto Analiz: Doktor Bu Ne?

Hani ‘Olacak O Kadar’ haber bülteni başladığında Oya Başar söze hep şöyle başlardı ya: ” gün geçmiyor ki memleketimizde bir gariplik yaşanmasın anacım”. İşte son zamanlarda tastamam o günler yaşanıyor diyebiliriz. Maket Kabe’ydi, pastadan yapılmış Kuran-ı Kerim’di, Ankara’ya dikilen robot ve dinozorlardı derken herhalde daha fazlası olmaz diye düşündük durduk. Ama memleketimin insanı hep bir adım sonrasına geçmeyi başardı.

İlk görüntümüz Graham Bell’i kıskandıracak cinsten. Bizim hep 20. asır teknolojisi olarak bildiğimiz cep telefonu ve son yılların modası “selfie” çekimini meğer yıllar önce bizim Osmanlı bulmuş da şehzadeler çekim bile yapmışlar:

bu ne

Selfie çeken şehzade ile kendimizden geçmişken bir başka etkinlik ile hamdolsun kendimize geliverdik. Semazenler cami içinde dönüyor ve cemaatin kimi oturarak kimi ise ayakta huşu! ile dönen’ semazeniye’leri seyrediyorlar. Cami içi haricinde başka bir mekan bulunamamış mı yoksa açılış için özel bir program mı belli değil ama gerçekten müstesna!

abo

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir