Futbol Asla Sadece Futbol Değildir!

Ünlü yazar Simon Kuper demişti bu ünlü sözü: ” Futbol asla sadece futbol değildir.” Bu sözü bu yıl daha bir anlar olduk.

Futbol sadece sahada oynanan bir oyun olsaydı, an itibariyle Beşiktaş’ın başına bu haller gelmezdi. Önce Galatasaray maçında, bir ay önce kurulan bir taraftar gurubunun önderliğinde sahaya dalan taraftar gurupları ardından 5 maç ceza. Teknik direktörüne 3 maç ceza.

Ardından Kasımpaşa maçı, sahaya atlayan bir taraftar. Fernandes’e saldırı ve tepki gösteren iki Beşiktaşlı futbolcunun atılması.

Tüm bunların Çarşı gurubunu cezalandırmak amacıyla tezgahlanmış olabileceği çok mu paranoyak bir düşünce olur bilemem ancak bu memlekette gerçekleşen hiçbir şey tuhaf karşılanmaz hale geldi.

bjk saldırı-Önlem alınmaz ve adam gibi bu işin üzerine gidilmezse, yarın bilerek kırmızı kart göstermek amacıyla sahaya atlayıp futbolculara saldırılar gerçekleşebilir. Bir an önce başbakanlığın futbol federasyonu başkanlığına gerekli azarları ve şamarları göndermesini ve işlerin düzelmesini umuyoruz. Çünkü adı her ne kadar bağımsız olsa da maalesef federasyon da diğer kurumlar gibi tek başlarına karar alamazlar ve uygulayamazlar. Önce izin alırlar sonra direktifler doğrultusunda gerekeni yaparlar.

Tüm beklentimiz gereken tedbirlerin yapılabilinirse adilce uygulanması…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir