Happy Bhirtday USA!

halepce1988’de Halepçe’de, henüz demokrasiye ihtiyacımızın olmadığını düşündüğün yıllarda, Saddam Hüseyin’e bilmem kaç varil petrol karşılığı sattığın ya da sattırdığın kimyasal silahlarla katledilen beş bin masumdan biriyim. Doğum günün kutlu olsun Amerika!

vietnam

1972’de Vietnam’da üzerine napalm bombası attırdığın sığınağın içinde yanarak can veren yüzlerce insanımızın yanında vücudunda ve zihninde onulmaz yaralar bıraktığın küçücük bir çocuğum. Doğum günün kutlu olsun Amerika!

japonya

1945’te şehirlerimizin üzerine bıraktırdığın iki atom bombasıyla katlettiğin iki yüz elli bin Japon’dan biriyim. Evet, bu bombalarla savaşı kazandın ancak insanlık adına alnında taşıdığın kara leke dünya döndükçe sürecektir, Doğum günün kutlu olsun Amerika!

cesetlere isyeyen abdliler

Ben, Afganistan’da, askerlerinin önce hunharca katlettiği sonra da üzerine işediği on binlerce insandan biriyim. Öldürülmemiz hıncınızı azaltmamış olacak ki, bu pervasız ve aşağılık durumla bizleri karşı karşıya bıraktınız. Demokrasi serüvenimize katkıda bulunan tüm dost ve müttefik ve dindaşlarımıza selam olsun. Doğum günün kutlu olsun Amerika!

baba

Ben, eşi tecavüz edilerek öldürülmüş, ailesi bombalarla katledilmiş Iraklı bir babayım. Başımdaki çuvalla öğrendiğim batı demokrasisinin başkahramanı, yarınlarımın katili, tertemiz yüzlerini minicik elleriyle gizlemek zorunda kalan on binlerce masum genç kızımızın utanç kaynağı… Doğum günün kutlu olsun Amerika!

darfur

Ben, kaynaklarını bir avuç zümreyle paylaşıp, sonra da yardım kampanyaları düzenleyerek vicdanını rahatlatmayı düşündüğün Somalili binlerce yoksuldan biriyim. Kucağımda gıdasızlık ve susuzluktan ölen yavrumun bedeniyle, tüm gücümle haykırıyorum: Doğum günün kutlu olsun Amerika!

somali

Ben, Darfur-Sudan’da desteklediğin ve silah sattığın grupların çatışmalarında ve diktatörlerin zulmü altında açlığa mahkum edilmiş ya da ileride edilecek olan milyonlarca Afrikalı çocuktan biriyim. Gıdasızlıktan ve susuzluktan göz kapaklarımı bile açmaya mecalim olmasa da doğum günün kutlu olsun Amerika!

abd

Biz, Dünyanın dört bir yanında ezdiğin, ezdirttiğin, aşağıladığın, hor gördüğün, bombaladığın, paramparça ettirdiğin, cesetlerinin üzerine işediğin, işkencelerle hayatlarını kararttığın, birbirine düşürdüğün, kardeşi kardeşe öldürttüğün tüm ezilen halklar olarak doğum gününü kutluyoruz ulu Amerika…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir