Gelecek Çılgınların Olacak

Mad Max Fury RoadPost apokaliptik filmlerin öncüsü sayılan Mad Max’in Hollywood’un tüm olanaklarının kullanılarak yeniden yorumlandığı film olarak söyleyebiliriz Mad Max: Fury Road için.

Usta yönetmen George Miller’in Mad Max (1979), Mad Max 2: Yol Savşçısı (1981) ve Mad Max Beyond Thunderdome (1985) serisinin üzerinden 30 yıl geçtikten sonra yeniden oturduğu yönetmen koltuğunda harikalar yarattığını söyleyebilirim. Heyecanını ilk dakikasından son dakikasına kadar koruyan, görsel efektleriyle bir sinema şöleni sunan film yönetmenin ustalık eseri olarak nitelendirilebilir.

Süper güçlü arabaların, süper kötü insanların ve yine süper süper ötesi kovalamaca sahnelerinin yer verildiği film Avustralya’nın kurak topraklarında çekilmiş.

Termonükleer bir savaş sonrasında yaşama mücadelesi veren insanların anlatıldığı filmde kadın oyuncuların ön planda olduğunu söylemek gerek. Her ne kadar film Mad Max adını taşısa da başkahramanımız Furiosa (Charlize Theron). Yönettiği halk tarafından ölümsüz olduğu ve cennetin kapılarını açan kişi olduğuna inanılan Humungus’un eşlerinin kurtarılma öyküsünün anlatıldığı film “abartı” sözcüğünü tam anlamıyla hak ediyor. Diyalogların çok az olduğu film baştan sona aksiyon… Kesintisiz… Gizem yok… Aşk sahneleri yok… Sadece aksiyon… Bu filmi izlerken iki saat boyunca adrenalininizin tavan yapacağını unutmayın…

Ben fragmanını koyayım ancak şunu bilmekte fayda var… Hani fragmanlar en iyi sahnelerden seçilen birkaç dakikadan ibaret olur ya bu film iki saatlik bir fragman 🙂

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir