Gizli Formül Hangi Zarfta!

gizli formül hangi zarfta kitabıSıradan bir gün… Sıradan bir okul günü… Dersler hep aynı ahenkle ilerliyor. Teneffüs sonra yine ders… Durun bir dakika…

Teneffüste üzerinde “ÇOK ÖZEL” yazan bir zarf karşınıza çıksa ve bu zarfı Fen Bilgisi öğretmeninizin düşürdüğünü görseniz ne yaparsınız?

Bitmedi… Sonra üzerinde “ÇOK ÖZEL” yazan zarfı Sosyal Bilgiler öğretmeniniz elinizden hızlıca alsa?

Kahramanımız Engin’in başına da tıpkı bunlar gelir… Engin, Fen Bilgisi öğretmeni Formül Hasan’ın düşürdüğü zarfı bulur ve bu zarfı Engin’in elinde gören Sosyal Bilgiler öğretmeni Ayna Mualla panikle, hızlı bir şekilde Engin’in elinden alır. Engin, olanları arkadaşı Emir’e anlatır.

Engin ve Emir, bu zarfın içinde çok gizli sırların yattığını düşünür ve dünyayı kurtarma planları yapmaya başlarlar ama ailelerinin düşünceleri farklıdır. Aileleri onları dershaneye göndermeye çalışır. Dershanede işin rengi değişir ve farklı serüvenler ortaya çıkar.

Gülsevin Kıral’ın yazmış olduğu 112 sayfalık bu kitap Günışığı Kitaplığı Yayınlarından çıkmış. Hayal kurma, okul hayatı, sınav, aile içi iletişim, arkadaşlık gibi temaların işlendiği “Gizli Formül Hangi Zarfta!” kitabı 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri için keyifli bir okuma sunacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir