Gölgeli Vicdanlara!

Ne dediler: Polise taş atarken ölen bir çocuğun arkasından yürüyen yüz binler, şehitlerimiz için neden kılını kıpırdatmadılar?

Ne dediler: Ali İsmail’i dillerinden düşürmeyenler, yanarak ölen Serap’ı neden hiç anmadılar?

Ne dediler: Gezi direnişi sırasında ölen gençleri sosyal medyada profil resmi yapanlar, kampanyalar düzenleyeler şehitlerimiz için neden tek paylaşımda bile bulunmadılar?

***

Şimdi bu eleştirileri yapan vicdanlara soruyorum:

Bir hafta önce arabasına atılan Molotof ile ağır yaralanan polis memuresinin adını neden sosyal platformlarda dillendirmiyorsunuz?

Memure Zeynep’in uğradığı kalleş saldırı için neden kılınızı kıpırdatmıyorsunuz?

Adını neden telaffuz etmiyorsunuz?

Sizleri haykırmaktan alıkoyan neden nedir?

***

Sebebini ben söyleyeyim. Çünkü sizler için önemli olan, mağduriyete uğramış insanlar için sessini yükselten kişilerin; adeta tapındığınız gücün itibarını sarsmaları.

Çünkü sizler için, sokaklarda tekme tokat linç edilerek öldürülen gencecik insanların kıymeti harbiyeleri yoktur. 15 yaşında 16 kiloya düşen gencecik bir çocuğun da önemi yoktur. Tek evladını bir hiç uğruna toprağa veren annenin gözyaşlarının bir kıymeti de yoktur. Tıpkı üç-beş Mehmetçiğin ölmesiyle meclisin açılamayacağını söyleyenlerin peşinden gitmenin de bir öneminin olmadığı gibi.

Sizler için varsa yoksa önemli olan, tapındığınız gücün yara almamasıdır. Ve vicdanınızın çapı da kanatları altına girdiğiniz gücün gölgesi kadardır. Ne kadar acı!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir