Haber Siteleri ve Çürümüşlük

Küçük bir uyarı ile söze başlayalım: İşyerinizde ya da insanlarla bir arada olduğunuz zamanlarda, en çok takip edilen haber sitelerini asla ama asla açmayın! Erotik içerikli bir siteye girdiğinizi hatta iş yerinizde porno sitelere girdiğinizi bile düşünebilirler.

Gazetelerin son sayfa güzellerini, internet medyası alıp tam ekran güzelleri olarak her gün bir güzel güncelliyor. Bu yeni nesil internet haberciliğinin ahlaki çöküşten kaynaklanmadığını aksine habercilik ve öz saygı çürümüşlüğünden kaynaklandığını düşünüyorum.

‘Halk bu haberleri istiyor’ kolaycılığına kaçan holding patronları ve emir erleri olan haber sitesi yöneticileri aslında cesaretsizliklerini ve çürümüşlüklerini mini eteklerle, mayolarla, kadın bedenleriyle kapatmaya çalışıyorlar!

En çok tercih edilen blog başlıklarının; ‘cinsellikte en tehlikeli 10 hareket’, ‘orgazmın 48 yolu’, ‘erotizmin altın kuralı’ olduğu, terör saldırılarını mikroskobik olarak veren ancak ‘seks tedavisi işe yaradı’ başlığıyla tam ekran magazin döşenen bir mecrada çürüyen en önemli değer, cesarettir aslında!

Doğruları ve gerçekleri olduğu gibi yazma cesareti gösteremeyen, patronuna para kaybettirmekten korkan, elindeki viski şişesini ya da oturduğu villayı her türlü erdemin üstünde tutan sözde gazetecilerin olduğu bu mecra bu çürümüşlüğü ne zaman üzerinden atabilir peki?

Kendi sorumuzu kendimiz cevaplayalım; bu gidişle hiçbir zaman!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir