Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

Hobbit serisinin ilk filmi olan Beklenmedik Bir Yolculuk filminin ardından gelen bu filmi bir yıldır bekliyordum. İzleme şansını ancak bugün bulabildim. Bir yıllık bir bekleyiş süresinin ardından gelen bu film benim beklentilerimi karşıladı mı?

Evet.

Hobbit1

Bilbo Baggins ile Cüce Kral Thorin Meşekalkan’ın liderliğindeki cücelerin Yalnız Dağ’a ulaşmak için çıktıkları yolculukta başından geçenlere ve efsanevi ejderha Samug’la olan mücadelelere yer veriyor Smaug’un Çorak Toprakları.

Yalnız Dağ’a ulaşmak için ilerleyen yoldaşları takip eden Orkların nefes kesen takip sahneleri, fıçıların içinde nehirde ilerleyen Orklar, Elfler ve cücelerin mücadeleleri filme epeyce heyecan katmış. Özellikle bu filmde Elfler dövüşme yetenkleriyle parmak ısırtıyor.

Gandalf rolüyle tanıdığımız Ian McKellen ve Legolas rolüyle tanıdığımız Orlando Bloom harika bir oyunculuk sergiliyorlar. Lost dizisinin güzel yıldızı Evangeline Lilly’ye Elf rolü de oldukça yakışmış doğrusu. Yönetmen Peter Jackson bu filmiyle birkaç ödül daha kucaklayacak gibi duruyor. Öyle ya kolay değil Tolkien’in Orta Dünya’sını beyaz perdeye uyarlamak.

Kimileri ilk filmi daha güzel bulduğunu dile getirse de -ben ikinci film olmanın da zor olduğu bilinciyle- ben konunun işlenişini oldukça başarılı buldum. Şimdi bir yıl daha bekleyip Hobbit’in finalini izlemekte sıra.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. şaban diyor ki:

    bir sene beklemicez… temmuzda son film..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir