Husky Bizam Çadır İncelemesi

Her doğasever bilir ki onu doğayla bütünleştiren en önemli şeylerden biri de çadırdır. Kimi zaman yıldızlı bir gökyüzünün altına kimi zaman da karların üzerine kurduğumuz çadırlarımız bizi doğadan soyutlamak yerine tersine doğayla buluştururlar.

Doğru ortam için doğru çadırı seçmek deneyim gerektiren bir iştir. Doğada zaman geçirmeye meraklı hemen hemen herkesin öğrenmesi gereken bir konudur doğru çadır seçimi. Bu yazımda çadır seçimi üzerine değil de ürün inceleme üzerine bir şeyler yazmak istiyorum. Daha önceden yazmış olduğum Decathlon’un bir ürünü olan (Quechua T2 İncelemesini okumak için tıklayınız.) çadırımdan sonra ikinci çadırım olan Husky Bizam üzerine deneyimlerimi yazmak istiyorum.

Çadırın teknik verileri şu şekilde:

husky bizam teknik özellikKubbe yapılı, böylece iplerle gerdirmeden ayakta kalabiliyor.
Kumaşı ripstop denen cinsten. Yırtılmalara karşı dayanıklı olduğu dile getiriliyor.
Çift tenteli bir yapısı var, böylece sıcak yaz günlerinde dış tenteyi germek ya da taşımak zorunda kalmıyorsunuz.
İki kapısı var.
Dikiş noktaları kapatılmış durumda.
Ufak tefek şeyler koymak için cepleri mevcut.
Fiberglass pollere sahip.
2600 gr ağırlıkta

Kağıt üstünde bu verilere sahip olan çadırın kullanım performansına gelince.

Bu çadırı şimdiye kadar Likya Yolu yürüyüşümde (6 gün), Aladağlar faaliyetinde (3 gün) ve bir iki gecelik Armutlu yarımadasında yaptığım kamplarda kullandım. Şimdiye kadar yapmış olduğum bu kampların bir kısmında ciddi sağanak yağış altında (5 saat) kalmış olmama rağmen içine hiç su geçirmedi. Bir kere de çok uygun olmasa da kar üstünde bu çadırı kurdum, gece boyunca yağan kara da oldukça iyi dayandığını söyleyebilirim.

Husky Bizam

Rüzgâra karşı da umduğumdan iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. Aladağlar’da yaptığım kamp sırasında güçlü rüzgâr karşısında formunu yitirmedi. Ancak sabitleme iplerini ve kazıkları oldukça iyi yerleştirdiğimi de söylemeliyim.

Husky Bizam inceleme
Çadır her ne kadar iki kişilik olsa da iki kişi yaptığımız kamplarda çok rahat edebildiğimizi söyleyemeyeceğim ancak tek başıma yaptığım kamplarda oldukça memnundum. Ön taraftaki bagaj alanı iki kişi için biraz küçük kalabiliyor arka kısımdaki kapıysa sadece giriş-çıkış için uygun. Depolama alanı olarak kullanmak mümkün değil. Çadırın yüksekliği fena değil. En çok sevdiğim özelliklerinden biriyse tavan kısmındaki rafı oldu. Birçok malzemeyi buraya koyabiliyorum. Özellikle kırılmasından korktuğum elektronik gibi eşyaları buraya koyuyorum. Hatta bu bölüme ıslak çamaşırlarımı astığım bile oldu. Çadırın havalandırması ise iyi derecede. Üst kısmında iki adet havalandırma penceresi yer alıyor. İç kumaşın kapısını da havalandırma olacak şekilde açmaya izin veren ikinci bir fermuarı mevcut.

husky bizam çadır

Çadırın beğenmediğim yanları da mevcut değil. Polleri dış tenteye sabitlemek için çadırın kumaşından ipler kullanılmış bu ipleri pollere bağlamak bazen çok zor olabiliyor. Bu iplerin yerine cırt (velcro) kullanılsaydı daha iyi olabilirdi.

Uzun lafın kısası uygun fiyatlı alınabilecek son derece güzel çadırlardan biri…

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 4 tane yorum yapılmış.

 1. Hergün Bayram diyor ki:

  Ben de 1 yıldan beridir Husky’nin Bret model çadırı bulunmakta. Sanıyorum ki benimki bir sınıf daha üstte. Çünkü polleri alüminyum alaşımlı çok kaliteli çok sağlam duruyor. Bizam incelemesi için teşekkürler. Ben de bret çadırımı en yakın zamanda seninki gibi inceleyip bir yazı hazırlayacağım.

 2. Aytekin diyor ki:

  Husky mi Quechua T 2 mi? Teşekkürler.

 3. Hüseyin diyor ki:

  slm
  bende bu çadıri düşünüyorum ama ??
  ferrino choose 2 daha hafif fiyat farki çok fazla aradaki farki bilemiyorum ?
  almisken 1 defa aliniyor sizce ??
  tabi bisiklet tur için 😯

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir