İnanılmaz Örümcek Adam – 2

İnanılmaz Örümce Adam -2’yi seyretmek için Ümraniye Meydan Cinemaximum Sineması’nda saat 20.30 seansına biletlerimizi aldık. Koltuğumuza 20.20 gibi kurulduk ve filmin başlamasını bekledik. Güzel bir görsel şölen seyretmek içindi her şey. Reklamlar, fragmanlar derken sıkıntıdan patladık. Salonun neredeyse yarıya yakını doluydu ve herkes, bizim gibi sıkılmanın verdiği huzursuzlukla garip garip sesler çıkarmaya başladılar. Film tam 20.55’de başladı.

inanılmaz-örümcek-adam-2-afiş

Filmde Peter Parker yani Örümcek Adam şehirde kol gezen kötülüklerin önleyicisi aynı zamanda Gwen’le arasında mutlu bir birliktelik var ama Peter’in Gwen’in babasına ölmeden önce verdiği bir söz vardır. Babasına Gwen’den uzak duracağına dair bir söz vermiştir. Onun için Gwen’den uzak durmaya çalışır. Bu dönemde babasının nasıl öldüğünü anlamaya çalışan Peter, bir yandan da eski arkadaşı Harry Osborn’un ortaya çıkışı ile şaşkınlık yaşar. Electro’nun ortaya çıkışı, Gwen’le ilişkilerinin tekrar düzelmesi ve Harry’nin yaptıkları Örümcek Adam’ı epeyce uğraştırır.

inanılmaz örümcek adam 2

Film başladığında yani yaklaşık olarak ilk 30 dakika falan gayet eğlenceliydi. 3D’nin de verdiği keyifle hoş bir görsel şölen oluyordu ama daha sonraya doğru film yavaşlamaya başladı. Gereksiz yere uzadı. Bir ara aksiyon sahneleri ne zaman başlayacak diye içimden söylenmeye başladım. Neyse ki filmin sonunda aksiyon sahneleri başladı da biraz zevk aldım, diyebilirim.

inanılmaz örümcek adam 2

Uzun uzun yazmaktansa kısa kısa notlar halinde filmle ilgili görüşlerimizi belirtelim:

* Başlangıçtaki ve sondaki sahneler görsellik açısından çok iyiydi. 3D açısından baktığımızda görsel efekt kullanımı bakımından en iyi filmler arasında diyebiliriz.

* “Sen insanlara umut vermiyorsun, onların umutlarını çalıyorsun. Ben de seninkini çalacağım.” gibi güzel replikler vardı.

Andrew Garfield;Dane DeHaan

* Harry’nin yani Dane DeHaan’ın oyuncluğu gerçekten iyiydi. Biliyorsunuz kötü adam olmak zordur.

* Gwen’le Peter arasında geçen ilişki kuralları konusunda yaptıkları konuşmalar hoş ve güzeldi.

* Filmin müzikleri gayet iyiydi.

Bu saydıklarım dışında filmin geri kalan kısımlarının çoğu gereksiz uzatılmıştı, diyebilirim. Bunu, bizimle filmi seyreden diğer insanlardan da hissettim. Çünkü onlar da bazı yerlerde sıkıldıklarını belli ediyorlardı.

Özetle filmin ilk ve son 30 dakikası ilgiyle seyredilir, diğer bölümlerde dikkatiniz kesinlikle dağılır. Bir de bizim gibi Cinemaximum’um reklam gazabına uğrarsanız, eyvah! Bu reklam çilesine bir çözüm bulunması gerekir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir