IŞİD’e Karşı Tek Çaremiz O…

Irak-Şam İslam Devleti. “Katil Esed” gitsin diye en hafif tabiriyle yaptıklarına göz yumulan örgüt. Nüfusu 3 milyonu aşkın Musul’u ele geçirdiklerinde ve konsolosluk binamızı basıp orada bulunanları kaçırdıklarında dikkatimizi çekmeyi başaran vahabi-selefi terör gurubu.

Hani gururla anlattığımız Suriye helikopterini düşürdüğümüzde, paraşütle atlayan pilotun başını kesen ve videosunu paylaşan caniler ordusu bir zamanlar yani bize dokunmadığı zamanlar pek ciciydi. Kutsal bir uğurda savaştıkları için yaptıkları bunca şeyler ayrıntıydı ve canlı canlı ciğeri sökülüp yenilen insanlar, videoya kaydedilen kör testerelerle kafası kesilenler hep görmezden gelindi. Hatta bazı sözde insani yardım vakıfları bu vahşilere sempati duyduklarını televizyon programlarında açıkça ifade ettiler.

Şimdi ne oldu? Ne oldu da bir anda terör örgütü ilan edildi? Bir zamanlar bir soru sorup cevabını da kendimiz vermiştik. Demiştik ki, acı ne zaman bizim acımız olur ve cevabı da şöyleydi; kapımızı çalıp, bize değdiği zaman.

Besleyip büyümesine göz yumduğumuz canavar geldi ve kapımıza dayandı. Şimdi kriz masalarıyla, olağanüstü zirvelerle, çok gizli toplantılarla, yol haritalarıyla eğleşen üst düzey stratejik derinliğe sahip yetkililerimiz yine üzst perdeden sert açıklamalar yapıyorlar. Tek icraat NATO’yu acil toplantıya çağırmak. Tıpkı sokakta serserilerden dayak yiyen bir çocuğun eve koşup anne-babasından medet umması gibi. Acıyı hafifleten ama asla gerçekçi olmayan çözüm misali.

Benim daha iyi bir fikrim var. Bence çok gizli görevle Polat Alemdar bu işle görevlendirilsin. 2003’te askerimizin başına çuval geçirildiğinde nasıl intikamımızı Polat aldıysa bu işin üstesinden de gelir diye düşünüyorum. Gerçi Memati ayrıldı ama olsun, “sonunu düşünen kahraman olamaz” değil mi????

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir