Işığımız Söndü!

maden

Rabbim bu nasıl bir acıdır, bu nasıl bir duygu halidir? Buna nasıl yürek dayanacak? İçim parçalanıyor paylaşılan fotoğraflara bakınca… Kime ne diyelim? Fatih Tezcan’a mı kusalım hıncımızı yoksa Burhan Kuzu’ya mı yoksa Şamil Tayyar’a mı?

Siyaset yapmayalım bu acı günde diyen ey cemaat! Kimden hesap soralım? Bu kadar insanımızı toprağa verirken susalım mı? Hiç mi kimsenin hatası yok bu ölümlerde?

Onlar Rablerine kavuştu, onlar için düğün günüdür, diyen ey cemaat! Sizin hiç babanız, kardeşiniz, oğlunuz öldü mü?

ölen madencilerimiz

Orada neredeyse yaşamını yitirenlerin sayısı 300 oldu. Belli ki daha çok artacak. Ya onların çocukları, geride bıraktıkları, anaları, babaları… Müslüman için düğün gününü hatırlayan ama çalışmayı çabalamayı, tevekkül etmeyi unutan ey kardeşim bunca ölümlere de sadece “kader” deyip geçiştirelim mi? Hep Allah’ın “Kadir” ismini hatırlıyorsunuz da “Hakim” ismini niçin hatırlamıyorsunuz? Müslüman belalara, felaketlere karşı diliyle yakarırken diğer yandan da bu felaketlerin ortaya çıkış sebeplerini ortadan kaldırması esastır. Bunu yapmıyorsa yanlış iman ediyordur. Bu konuyu daha sonra uzun uzun ele almayı sonraya bırakarak yaşamını yitiren kardeşlerimiz için Rabbime dua ediyorum ama sorumluların hesap vermesini de canıgönülden istiyorum.

 

Paylaşılanlar yürek yakıyor:

1

 

3

 

2

4

5

 

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir