İstanbul Öğretmen Okulu Mezunları Aramızda

Bugün tatilimizin üçüncü günü. Kaldığımız otelle ilgili bir yazı daha sonraki bir yazımızın konusu olacak. Bu yazımız kaldığımız otelin bugünkü misafirleri ile ilgili.

Bugün otelimizi İstanbul Öğretmen Okulu mezunları bastı. Ben diyeyim yüz, siz deyin yüz elli İstanbul Öğretmen Okulu mezunu var diyebiliriz otelde. Bu misafirlerden önce otelde çocukların şımarık sesleri ve sağa sola koşuşlarının seslerini duyarken, bu misafirlerden sonra otelin her tarafında bir öğretmen okulu mezunu yüzünde gülücükler saçarak dolaşıyor. Çoğu insanın özellikle de otel personelinin bu gelişten memnun olmadıklarını anlasam da ben bu kadar meslektaşımı bir arada görmekten çok mutlu oldum.

Onların yüzlerinde hiç kuşku yok ki vefayı, sevgiyi, samimiliği gördüm. Birbirini uzun süreden sonra görmenin mutluluğunu yaşayan meslektaşlarım özlemle birbirlerine sarılıyorlar ve ardından sıcak sohbetleriyle hasret gideriyorlar.

Otelin her köşesinden ayrı bir ses yayılıyor etrafa. İnsanın içini okşayan kemanların sesi, darbukanın hareketli ezgileriyle bir köşede “Fikrimin İnce Gülü”ne, “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun”a davudi bir meslektaşımın sesi eşlik ediyor. Bir köşede ise ertesi gün için  organizasyon ayarlayan meslektaşlarım. Düden Şelalesi gezisi mi dersiniz, tavla turnuvası mı dersiniz… Hepsi var…

Hepsi neşeli, hepsi mesleğini iyi bir şekilde icra etmiş olmanın verdiği gururla mutlu…

Sonra “Ya biz?” diye kendime soruyorum. ” Ya biz de ileride böyle etkinlikler yapabilecek miyiz? Ya da bizler de görevini iyi bir şekilde yapabilmenin huzurunu yaşayabilecek miyiz?” “İnşallah” diyorum sadece içimden…

Selam olsun elleri öpülesi değerli meslektaşlarıma ve öğretmenlerime…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir