İstanbul Ortaokullar Arası Mangala Turnuvası

istanbul-ortaokullar-arası-mangala-turnuvası

Önceki gün İstanbul’da ilk kez İstanbul Lisesinde İstanbul Ortaokullar Arası Mangala Turnuvası yapıldı. Mangala turnuvasında ben de hakemlik yaptım. Benimle beraber dokuz hakem arkadaşım vardı. Organizasyonu İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyordu ama asıl organizasyonu yapan Mangala‘yı Türk toplumuna tanıtan ve mangala için canla başla çalışan Serdar Asaf Ceylan ve ekibiydi.

mangala turnuvasıİstanbul’da yapılan bu yarışma hem ilk olması açısından hem de İstanbul’u, Eskişehir’de yapılacak olan Türkiye finallerinde temsil edecek iki öğrenciyi seçmesi bakımından önemliydi. Saat 9.30 gibi karşılaşmalar başladı. Gayet güzel maçlar oldu. Öğrenciler her bir turu geçtikçe yüzlerindeki mutluluk her hallerinden okunuyordu. Kaybedenler ise üzülüyor ama organizasyonu yapan Serdar Asaf Bey ve ekibi kaybedenleri de düşündüğü için hemen onlara çok güzel bir katılım belgesi ve yüzlerine mutluluk hormonu yayacak çikolataları ellerine tutuşturuluyordu.

istnabul mangala turnuvası

192 öğrencinin katıldığı yarışmalar neticesinde üçüncü Sultangazi Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulundan Tuğba Salihoğulları, ikinci Özel Yeşilvadi Anafen Ortaokulundan Alp Kaan Sambur, birinci ise Sultangazi Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulundan Eray Yoldaş oldu. İlk üçe giren öğrencilerimize birer mangala hediye edildi. Madalyalarını da alan öğrencilerimize Mavi Jeans’den birer hediye çeki de verildi. En önemlisi de ilimizi Eskişehir’de Eray Yoldaş ve Alp Kaan Sambur temsil edecek. Öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

mangala turnuvası hakemler

Bu organizasyonda emeği geçen başta Serdar Asaf Ceyhan ve ekibine, yarışma günü yanımızda olan ve bizi destekleyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar’a hakemlerimiz Bülent Açıkgöz, Gökhan Ateş, Büşra Babaç Altınok, Meral Doğan, Elif Koç, Hatice Yusufoğlu Erdemir, Elmas Öztop Tarlan, Merve Soylu ve Ayşe Girgin Karabıçak’a çok teşekkür ederiz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir