İyi Uykular Türkiye

acun-ılıcalı-tv8Malum, Acun Ilıcalı TV8’i satın aldı. Satın aldığı rakam kimi kaynaklara göre 60 milyon dolar, kimi kaynaklara göre ise 70 milyon dolar. Ilıcalı, kanalı satın aldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada elinde on tane yeni program olduğunu, Acun Medya’da yaptığı bütün programları TV8’e taşıyacağını bildirmiş. Kanalında her zaman spor programları olacağını ama haber programı yapmayacaklarını belirtmiş. Bunun nedenini de mutluluk veren bir kanal yapmak istediğini belirterek açıklamış. Ve sonra çok iddialı bir söz söylemiş: “Yeni yayın döneminde yani eylülde üç ay içerisinde en çok seyredilen kanal biz oluruz.”

Bu açıklamalardan sonra millete mutluluk vermek için, sayın patron, bu akşamdan itibaren haberleri kaldırmış. Bu açıklamadan, ben, ülkemdeki insanların çok da mutlu olmadığını anladım. Demek ki ülkemizde çok fazla mutlu insan yok. Acun Bey aldığı yeni kanalla milleti mutlu edecek. Yaptığı programlar yetmezmiş gibi daha buna benzer çoklarını yapacak.

İşin özü de şu olacak: Bir devlet büyüğümüzün annesi ölünce yayınını kaldıran ama onlarca şehidimiz geldiği hafta yayınını kaldırmayan Acun Bey, TV8’de yaptığı ve bundan sonra yapacağı programlarla milleti uyutacak yani gerçekleri unutturacak, yani sanal bir dünya kuracak, insanlar da bu sanal dünyada yapılanlardan mutlu olacak. Gerçek dünya olacak “yalan dünya”.

Eee, ne diyelim, kendi ağzından malumun ilanı… İyi uykular Türkiye…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir